Aktiv Kunngjøring av konkurranse

Intensjonskunngjøring - C1 renovasjonsbiler SHMIL

☆ Bokmerk
Publisert 24. juni 2026

📝 Generer AI-tilbudsutkast

1-siders draft tilpasset bedriftsprofilen din. Spar timer på første utkast. 49 kr per utkast. Pro-abonnenter får 5/mnd inkludert.

📊 Få full anbudsanalyse (PDF)

4-siders rapport med kjøperens historikk, sannsynlige konkurrenter, pris-benchmark og risiko-signaler. 199 kr per anbud. Pro-abonnenter får 10/mnd inkludert.

Sammendrag fra kunngjøring og vedlegg (AI-generert)

Hva skal kjøpes inn?
Det skal kjøpes inn C1 renovasjonsbiler. Steco AS trer inn som leverandør i en eksisterende kontrakt om levering av disse bilene.

Sentrale krav til leverandør
- Steco AS viderefører i vesentlig grad virksomheten fra Steco Miljø AS.
- Sentrale ansatte og nøkkelpersoner fra Steco Miljø AS er videreført til Steco AS.
- Steco AS har dokumentert tilgang til nødvendig kompetanse, personell og organisatoriske ressurser.
- Steco AS oppfyller de opprinnelige kvalifikasjonskravene fra den tidligere konkurransen.

Praktiske forhold
- Ingen vesentlige endringer i kontraktens innhold, omfang, pris eller øvrige sentrale vilkår.
- Tilleggsavtalen inngås etter utløpet av karensperioden, med karensfrist til 6. juli 2026.
- Leverandørskiftet skjer uten ny konkurranse.

Tildelingskriterier
Ikke spesifisert i utdraget.

Generert fra kunngjøring og 0 vedlegg. Les originaldokumentene for autoritative krav.

Klar for å levere?

Få et ferdig 1-siders tilbudsutkast generert fra kunngjøringen og bedriftsprofilen din. 49 kr. Pro-abonnenter får 5/mnd inkludert.

Beskrivelse

SHMIL IKS har til hensikt å akseptere at Steco AS trer inn som leverandør i eksisterende kontrakt om levering av C1 renovasjonsbil inngått etter åpen anbudskonkurranse kunngjort etter anskaffelsesforskriften del III 24.12.25, med Doffin-ID 2025-121377.Bakgrunnen er at opprinnelig kontraktspart, Steco Miljø AS, ble meldt oppløst 13.04.2026, etter konkursloven. Oppdragsgiver har vurdert at vilkårene for leverandørskifte etter anskaffelsesforskriften § 28-1, første ledd, bokstav e, er oppfylt.Ved vurderingen er det blant annet lagt vekt på følgende:Steco AS viderefører i vesentlig grad virksomheten som tidligere ble drevet av Steco Miljø AS.Sentrale ansatte og nøkkelpersoner med ansvar for prosjektering, montasje, dokumentasjon og oppfølging av tilsvarende leveranser er videreført til Steco AS.Steco AS har dokumentert tilgang til nødvendig kompetanse, personell og organisatoriske ressurser for å gjennomføre kontrakten.Oppdragsgiver har vurdert at Steco AS oppfyller de opprinnelige kvalifikasjonskravene som ble stilt i konkurransen.Det foretas ingen vesentlige endringer i kontraktens innhold, omfang, pris eller øvrige sentrale vilkår.Oppdragsgiver har ikke holdepunkter for at leverandørskiftet skjer for å omgå anskaffelsesregelverket.Oppdragsgiver har videre lagt vekt på at det i den opprinnelige konkurransen kun ble mottatt ett tilbud.På denne bakgrunn er oppdragsgivers vurdering at leverandørskiftet kan gjennomføres i samsvar med anskaffelsesforskriften § 28-1 første, ledd bokstav e ,uten gjennomføring av ny konkurranse.Tilleggsavtalen der Steco AS trer inn som ny leverandør, blir inngått etter utløpet av karensperioden, der karensfristen settes til 6.juli 2026.

Markedskontekst

Basert på 4 historiske tildelinger innen samme bransje og fylke.

4 951 140 kr Typisk kontraktverdi (median)
3 900 000 kr – 6 000 000 kr Prisspenn (min – maks)
4 Ulike leverandører har vunnet i denne nisjen

Mest aktive vinnere

Se alle vinnere innen Transportutstyr og hjelpeprodukter til transport →

Bransjekoder (CPV)

34000000 - Transportutstyr og hjelpeprodukter til transport 34100000 - Motorkjøretøy 34140000 - Tunge motorkjøretøyer 34144000 - Motorkjøretøyer til spesielle formål 34144500 - Kjøretøyer til avfall og kloakk 34144510 - Kjøretøyer til avfall 34144512 - Renovasjonsvogner med komprimator

Om denne anskaffelsen

Denne kunngjøringen ble publisert på Doffin 24. juni 2026 av Søndre Helgeland Miljøverk SHMIL.

Tilbydere bør lese hele konkurransegrunnlaget nøye og merke seg kvalifikasjonskrav, tildelingskriterier og frister. Spørsmål til konkurransen rettes til oppdragsgiver.

Andre anbud fra Søndre Helgeland Miljøverk SHMIL

Lignende anbud

Flere anbud i samme bransje