Norway – Research and development consultancy services – Procurement of process and project management for the implementation of a national public panel.
☆ Bokmerk📊 Få full anbudsanalyse (PDF)
4-siders rapport med kjøperens historikk, sannsynlige konkurrenter, pris-benchmark og risiko-signaler. 199 kr per anbud. Pro-abonnenter får 10/mnd inkludert.
Sammendrag fra kunngjøring og vedlegg (AI-generert)
Hva skal kjøpes inn?
Det skal inngås en avtale med en konsulent for planlegging og implementering av en deltakelsesprosess ved bruk av et nasjonalt offentlig panel. Oppdraget omfatter planlegging og utforming av involveringsprosessen, samt sikring av implementering og presentasjon av panelets anbefalinger.
Sentrale krav til leverandør
- Ingen spesifikke kvalifikasjonskrav er nevnt i teksten.
Praktiske forhold
- Kontraktsperioden er fra signering til implementering, tilbakemelding og evaluering, senest innen utgangen av februar 2025.
- Estimert verdi av anskaffelsen er mellom NOK 2,000,000 og NOK 2,400,000 ekskl. mva. (ikke bindende for oppdragsgiver).
Tildelingskriterier
Ikke spesifisert i utdraget.
Generert fra kunngjøring og 0 vedlegg. Les originaldokumentene for autoritative krav.
Beskrivelse
The Ministry of Digitalisation and Management (DFD) wishes to enter into an assignment agreement with a Consultant for planning and implementing a participation process with the use of a national public panel. The assignment involves planning and designing the involvement process (the public panel), as well as ensuring the implementation and presentation of the panel ́s recommendations. The aim is to involve inhabitants in the development of the future sustainability policy. The estimated value of the procurement is between NOK 2,000,000 excluding VAT and NOK 2,400,000 excluding VAT. The estimated value is not binding for the contracting authority. The contract period is from signing to implementation, feedback and evaluation, at the latest by the end of February 2025. See annexes 1 and 3 of the contract for further details.
Markedskontekst
Basert på 662 historiske tildelinger innen samme bransje.
Mest aktive vinnere
- Oslo Economics 30 kontrakter
- Menon Economics AS 22 kontrakter
- Fafo, Institutt for arbeidslivs- og velferdsforskning as 18 kontrakter
- KPMG AS 15 kontrakter
- Institutt for samfunnsforskning 15 kontrakter
Se alle vinnere innen Forsknings- og utviklingsvirksomhet og tilhørende konsulenttjenester →
Krav og betingelser
Strukturerte felter fra konkurransegrunnlaget (eForms-XML).
Tildelingskriterier
- ( %)
- ( %)
Bransjekoder (CPV)
73000000 - Forsknings- og utviklingsvirksomhet og tilhørende konsulenttjenester 73200000 - Konsulentvirksomhet i forbindelse med forskning og utvikling 73210000 - Konsulentvirksomhet i forbindelse med forskning 73220000 - Konsulentvirksomhet i forbindelse med utvikling 79311100 - Utforming av undersøkelse 79311200 - Utførelse av undersøkelseTildelinger
| Vinner | Verdi | Dato |
|---|---|---|
| SoCentral AS 999271561 ↗ | 2 845 000 kr | 17.06.2024 |
Om denne anskaffelsen
Denne kunngjøringen ble publisert på TED (EU) 17. juni 2024 av Digitaliserings- og forvaltningsdepartementet (DFD). Estimert verdi er 2 845 000 kr, eks. mva.
Tilbydere bør lese hele konkurransegrunnlaget nøye og merke seg kvalifikasjonskrav, tildelingskriterier og frister. Spørsmål til konkurransen rettes til oppdragsgiver.
Andre anbud fra Digitaliserings- og forvaltningsdepartementet (DFD)
- Norway – Research and development services and related consultancy services – Analysis of the increase in appeals across disciplines at the government manager. (06.08.2026)
- Analyse av økningen i klagesaker på tvers av fagområder hos statsforvalteren (06.08.2026)
- Norway – Research and development services and related consultancy services – Analysis of the increase in appeals across disciplines at the government manager. (13.05.2026)
- Analyse av økningen i klagesaker på tvers av fagområder hos statsforvalteren (13.05.2026)
- Ringvirkningsanalyse - datasenter (01.05.2026)
Lignende anbud
Flere anbud i samme bransje
- Markedsundersøkelse - Bistand til forebygging av registermanipulasjon · Registerenheten i Brønnøysund (04.09.2026)
- Kartlegging av norsk romforskning · Norges forskningsråd (04.09.2026)
- Rammeavtale for analyser på justis- og beredskapsområdene · Justis- og beredskapsdepartementet (04.09.2026)
- Norway – Research and development services and related consultancy services – Framework agreement for analyses in the justice and stand-by areas. · Justis- og beredskapsdepartementet · avsluttet (03.09.2026)
- Rammeavtale for analyser på justis- og beredskapsområdene · Justis- og beredskapsdepartementet (03.09.2026)
- Rammeavtale for kjøp av bistand innen kontrollromsutforming · Statnett SF · tildelt (03.09.2026)
- Rammeavtale - Bistand utvikling og bruk av skole-, barnehage-, og andre formålsbygg (2. utlysning) · KRISTIANSAND KOMMUNE · tildelt (02.09.2026)
- 463 Rammeavtale for kjøp av administrative tjenester · Norsk nukleær dekommisjonering (NND) (02.09.2026)
- Norway – Research and development services and related consultancy services – Procurement of a research project on follow-up evaluation of the National Strategy on Human Trafficking (2025-2030) · Justis- og beredskapsdepartementet · tildelt (01.09.2026)
- For anskaffelse av et forskningsprosjekt om følgeevaluering av Nasjonal strategi mot menneskehandel (2025–2030) · Justis- og beredskapsdepartementet · tildelt (01.09.2026)