Aktiv Kunngjøring av konkurranse

New Tender for Riverbed Mapping 2026

☆ Bokmerk
Tilbudsfrist 11. september 2026
6 dager igjen
Estimert verdi 4 000 000 kr
Prosedyretype Åpen anbudskonkurranse
Publisert 3. september 2026
Bør du by? Verdt å vurdere

Signalene peker i din favør. Sjekk kravene og vurder et tilbud.

  • 6 dager til frist – god tid til å forberede tilbud
  • 🎯5 ulike leverandører deler 5 sammenlignbare kontrakter – åpent marked uten dominerende aktør
  • 💰Mindre kontrakt enn typisk – ofte færre tilbydere

Logg inn for å se hvor godt anbudet matcher din bedrift.

Basert på historiske tildelinger for tilsvarende anbud. Veiledende – ikke en garanti for utfall.

📝 Generer AI-tilbudsutkast

1-siders draft tilpasset bedriftsprofilen din. Spar timer på første utkast. 49 kr per utkast. Pro-abonnenter får 5/mnd inkludert.

📊 Få full anbudsanalyse (PDF)

4-siders rapport med kjøperens historikk, sannsynlige konkurrenter, pris-benchmark og risiko-signaler. 199 kr per anbud. Pro-abonnenter får 10/mnd inkludert.

Sammendrag fra kunngjøring og vedlegg (AI-generert)

Hva skal kjøpes inn?
Det skal anskaffes nye batymetriske data for elvebunner ved bruk av Airborne Laser Scanning (ALS), Airborne Lidar Bathymetry (ALB) og samtidig bildeopptak. Dataene vil bli brukt i prosjekter relatert til flomrisikokartlegging, erosjonsvurdering og utvikling av hydrauliske modeller.

Sentrale krav til leverandør
- Ingen spesifikke kvalifikasjonskrav er nevnt i teksten.

Praktiske forhold
- Kontraktslengde: ikke oppgitt
- Opsjon: ikke oppgitt
- Leveringssted/geografi: ikke oppgitt
- Antall leveranser per år: ikke oppgitt

Tildelingskriterier
Ikke spesifisert i utdraget.

Generert fra kunngjøring og 0 vedlegg. Les originaldokumentene for autoritative krav.

Klar for å levere?

Få et ferdig 1-siders tilbudsutkast generert fra kunngjøringen og bedriftsprofilen din. 49 kr. Pro-abonnenter får 5/mnd inkludert.

Beskrivelse

Purpose and scope of the procurement The main purpose of this procurement is to acquire new bathymetric riverbed data using Airborne Laser Scanning (ALS), Airborne Lidar Bathymetry (ALB), and simultaneous image capture. The data will be used in projects related to flood risk mapping, erosion assessment, and the development of hydraulic models. The procurement shall ensure sufficient data quality and coverage to support these purposes. A detailed description of the scope and requirements is set out in Annex 6.1 Specification of Requirements.

Markedskontekst

Basert på 5 historiske tildelinger innen samme bransje.

20 500 000 kr Typisk kontraktverdi (median)
1 265 642 kr – 28 100 000 kr Prisspenn (min – maks)
5 Ulike leverandører har vunnet i denne nisjen

Mest aktive vinnere

Se alle vinnere innen Bygge- og anleggsvirksomhet →

Bransjekoder (CPV)

45000000 - Bygge- og anleggsvirksomhet 71000000 - Arkitekt-, konstruksjons-, ingeniør- og inspeksjonstjenester 71300000 - Ingeniørtjenester 71350000 - Vitenskapelig og teknisk virksomhet i forbindelse med ingeniørarbeid 71351000 - Geologisk, geofysisk og annen vitenskapelig prospektering 71351200 - Geologisk og geofysisk rådgivning 71351900 - Geologi-, oseanografi- og hydrologitjenester 71351920 - Oseanografi- og hydrologitjenester 71351924 - Undervanns undersøkelsestjenester 71353000 - Overflatemålinger 71353100 - Hydrografiske målinger 71354000 - Kartfremstilling 71354400 - Hydrografiske tjenester

Om denne anskaffelsen

Denne kunngjøringen ble publisert på Doffin 3. september 2026 av Norges vassdrags- og energidirektorat (NVE). Estimert verdi er 4 000 000 kr, eks. mva.

Tilbydere bør lese hele konkurransegrunnlaget nøye og merke seg kvalifikasjonskrav, tildelingskriterier og frister. Spørsmål til konkurransen rettes til oppdragsgiver.

Andre anbud fra Norges vassdrags- og energidirektorat (NVE)

Lignende anbud

Flere anbud i samme bransje