Norway – Diving services – Procurement - Purchase of Diving Services, 2026
☆ Bokmerk📊 Få full anbudsanalyse (PDF)
4-siders rapport med kjøperens historikk, sannsynlige konkurrenter, pris-benchmark og risiko-signaler. 199 kr per anbud. Pro-abonnenter får 10/mnd inkludert.
Sammendrag fra kunngjøring og vedlegg (AI-generert)
Hva skal kjøpes inn?
Det skal inngås en rammeavtale for dykker tjenester i Ålesund kommune. Tjenestene omfatter kartlegging, inspeksjoner, nye installasjoner (legging av nye undervannsrør) og reparasjoner av vann- og avløpsrør i ulike materialer over og under vann.
Sentrale krav til leverandør
- Ingen spesifikke kvalifikasjonskrav er nevnt i teksten.
Praktiske forhold
- Kontrakten vil dekke den løpende behovet for dykker tjenester.
- Det kan holdes separate konkurranser for oppdrag som overstiger NOK 4,000,000 ekskl. MVA.
- Opsjon for dykking dypere enn 50 meter (f.eks. med ubåt eller annet teknisk utstyr).
- Leveringssted er Ålesund kommune.
Tildelingskriterier
Ikke spesifisert i utdraget.
Generert fra kunngjøring og 0 vedlegg. Les originaldokumentene for autoritative krav.
Beskrivelse
The contracting authority would like to use this procurement to enter into a framework agreement with one tenderer. The aim of the contract is to cover the customers ́needs for diving services in Ålesund municipality, in accordance with the requirement specifications. The procurement shall cover the contracting authority ́s ongoing need for diving services, and the diving services shall mainly be used for mapping, on-site inspections, new installations (laying new submarine pipelines) and repairs of water and sewage pipelines in different types of material above and below water. The list is not exhaustive. Comments on the contract: The contracting authority can choose to hold a separate competition for individual assignments that exceeds NOK 4,000,000 excluding VAT. This will not be seen as a breach of the framework agreement. Option: Diving deeper than 50 metres (e.g. with a submarine or other technical equipment)
Bransjekoder (CPV)
71351800 - Topografi- og dykkertjenester 71351820 - Vannsøketjenester 71351924 - Undervanns undersøkelsestjenester 98363000 - DykkingGeografi
FinnmarkStedet er hentet direkte fra kunngjøringen og kan være oppdragsgivers administrative region, ikke nødvendigvis der ytelsen faktisk leveres.
Om denne anskaffelsen
Denne kunngjøringen ble publisert på TED (EU) 22. mai 2026 av Ålesund kommune. Estimert verdi er 20 000 000 kr, eks. mva.
Tilbydere bør lese hele konkurransegrunnlaget nøye og merke seg kvalifikasjonskrav, tildelingskriterier og frister. Spørsmål til konkurransen rettes til oppdragsgiver.
Andre anbud fra Ålesund kommune
- Anskaffelse - KI Turnus 2026 (04.09.2026)
- Norway – Petroleum products, fuel, electricity and other sources of energy – Procurement of fuel in bulk and lubricants, 2026 (17.08.2026)
- Anskaffelse - Drivstoff i bulk og smøreprodukter, 2026 (17.08.2026)
- Norway – Office and computing machinery, equipment and supplies except furniture and software packages – Procurement - Workstations, 2026 (2) (13.08.2026)
- Norway – Computer equipment and supplies – Procurement - Purchase and leasing of iOS tablet, 2026 (13.08.2026)
Lignende anbud
BME X 2026-04 Intensjonskunngjøring - Teknisk bistand marin kulturminneundersøkelse, inkl. avvanning og håndtering av forurensede sedimenter – Vågen
Anskaffelsen gjelder en samlet og integrert løsning for teknisk tilrettelegging av utstyr og bistand ved arkeologisk utgraving, oppsuging, one-site avvanning og vannrensing, og håndtering av forurense…
Flere anbud i samme bransje
- Norway – Marine construction works – BME X 2026-04 Intention Notice - Technical assistance marine cultural memorial survey, including dewatering and handling polluted sediments – Vågen · Bergen kommune - Etat for boligforvaltning · avsluttet (25.06.2026)
- BME X 2026-04 Intensjonskunngjøring - Teknisk bistand marin kulturminneundersøkelse, inkl. avvanning og håndtering av forurensede sedimenter – Vågen · Bergen kommune - Etat for boligforvaltning (25.06.2026)
- Kranlekter og dykkertjenester Steigen Ytre led og Hurtigbåt Bodø - Svolvær del 1 · KYSTVERKET · avsluttet (17.06.2026)
- Kansellering - Dykkertjenester Steigen Ytre led og Hurtigbåt Bodø - Svolvær del 1 · KYSTVERKET · avsluttet (13.06.2026)
- Anskaffelse - Kjøp av Dykkertjenester, 2026 · Ålesund kommune · avsluttet (22.05.2026)
- Dykkertjenester for konstruksjoner Innseiling Ålesund og Herøy - Ulstein · KYSTVERKET · avsluttet (12.05.2026)
- Dykkertjenester for konstruksjoner Innseiling Ålesund og Herøy - Ulstein · KYSTVERKET · avsluttet (08.05.2026)
- Dykkertjenester Steigen Ytre led og Hurtigbåt Bodø - Svolvær del 1 · KYSTVERKET (15.04.2026)
- Norway – ROV services – Raising finds in the Oslo Fjord - new · Politiets fellestjenester · tildelt (16.02.2026)
- Heving av funn i Oslofjorden - ny · Politiets fellestjenester · tildelt (16.02.2026)