Veiledende kunngjøring - Informasjon om kommende anskaffelse - Byggherrekontor Nye Rikshospitalet
☆ Bokmerk📊 Få full anbudsanalyse (PDF)
4-siders rapport med kjøperens historikk, sannsynlige konkurrenter, pris-benchmark og risiko-signaler. 199 kr per anbud. Pro-abonnenter får 10/mnd inkludert.
Sammendrag fra kunngjøring og vedlegg (AI-generert)
Hva skal kjøpes inn?
Det skal anskaffes et komplett og nøkkelferdig modulbygg som omfatter 200 kontorarbeidsplasser, spiserom for ca 70 personer, samt arealer for støttefasiliteter og tekniske rom. Modulbygget skal oppfylle kravene i TEK 17 og vil være et tidsavgrenset tiltak med varighet til ca 2032.
Sentrale krav til leverandør
- Ingen spesifikke kvalifikasjonskrav er nevnt i teksten.
Praktiske forhold
- Kontraktslengde: Modulbygget skal være i bruk frem til ca 2032.
- Leveringssted: Nye Rikshospitalet, som er under utbygging.
- Ingen opplysninger om antall leveranser per år eller opsjoner er gitt.
Tildelingskriterier
Ikke spesifisert i utdraget.
Generert fra kunngjøring og 0 vedlegg. Les originaldokumentene for autoritative krav.
Beskrivelse
Nye Rikshospitalet skal ferdigstilles i 2031 med en stor, ny og fremtidsrettet bygningsmasse. Her skal regionale og nasjonale funksjoner samles, samtidig som det skal gis et godt lokalsykehustilbud til om lag 200 000 pasienter.Prosjektet Nye Rikshospitalet innebærer en samlet utbygging som realiseres frem mot klinisk ibrukstakelse i 2031 på om lag 160 000 m2 BTA. Utbyggingen fordeles i grove trekk som vist på figuren under.Entreprise 1012 Byggherrekontor omfatter et komplett og nøkkelferdig modulbygg utført iht TEK 17 omfattende 200 kontorarbeidsplasser, spiserom for ca 70, arealer for støttefasiliteter og tekniske rom. Modulbygget vil være et tidsavgrenset tiltak med varighet til ca 2032. I tillegg til modulbygget kommer opparbeidelse av infrastruktur, uteområder og adkomst.
Markedskontekst
Basert på 4 historiske tildelinger innen samme bransje og fylke.
Mest aktive vinnere
- Karlsen & Nordseth Entreprenør AS 2 kontrakter
- Hibas AS 1 kontrakt
- AF Decom AS 1 kontrakt
Bransjekoder (CPV)
44000000 - Konstruksjonsstrukturer og materiale; reserveprodukter til konstruksjon (bortsett fra elektriske apparater) 44200000 - Strukturprodukter 44210000 - Strukturer og deler av strukturer 44211000 - Prefabrikkerte bygninger 44211100 - Moduloppbygde og mobile brakker 45000000 - Bygge- og anleggsvirksomhet 45200000 - Deler av eller komplette byggekonstruksjoner samt anleggsarbeider 45220000 - Ingeniør- og byggningsarbeid 45223000 - Bygge- og anleggsarbeid i forbindelse med Konstruksjoner 45223800 - Montering og oppføring av prefabrikkerte konstruksjoner 45230000 - Bygge- og anleggsarbeid i forbindelse med rørledning-, kommunikasjons- og kraftlinjer for motorveier, veier, flyplasser og jernbaner; planeringsarbeid 45231000 - Bygge- og anleggsarbeid i forbindelse med rørledning-, kommunikasjons- og kraftlinjer 45231300 - Bygge- og anleggsarbeid i forbindelse med vann- og avløpsrørledninger 45300000 - Byggningsinnstallasjonsarbeid 45310000 - Installasjon av elektriske ledninger og armaturer 45313000 - Installasjon av heis og rulletrapp 45313100 - Installasjon av heis 45314000 - Installasjon av telekommunikasjonsutstyr 45314300 - Kabelinfrastruktur 45314310 - Kabelleggingsarbeid 45315000 - Elektriske installasjon av varme og andre elektriske apparater i bygninger 45315300 - Strømforsyningsinstallasjoner 71000000 - Arkitekt-, konstruksjons-, ingeniør- og inspeksjonstjenester 71300000 - Ingeniørtjenester 71320000 - Prosjektering 71326000 - Hjelpevirksomhet i forbindelse med byggetjenster 71500000 - Bygge- og anleggsrelaterte tjenesteytelser 71520000 - Tilsyn med bygge- og anleggsarbeid 71521000 - Byggeplasstilsyn 90000000 - Avløp, søppel, sanitære og miljømessige tjenester 90600000 - Virksomhet i forbindelse med opprydding og hygiene i by- og landområder og lignende tjenester 90620000 - Snørydding og brøyting 90900000 - Renholds- og saniteringstjenester 90910000 - Rengjøring 90911000 - Renholdstjenester for lokaler, bygninger og vinduer 90911100 - Rengjøring av lokaler 98000000 - Andre kommunale, sosiale og personlige tjenester 98300000 - Diverse tjenesteytelser 98340000 - Formidling av lokaler og kontorer 98341000 - Formidling av lokaler 98341100 - Forvaltning av lokaler 98341130 - VaktmestertjenesterGeografi
OsloStedet er hentet direkte fra kunngjøringen og kan være oppdragsgivers administrative region, ikke nødvendigvis der ytelsen faktisk leveres.
Om denne anskaffelsen
Denne kunngjøringen ble publisert på Doffin 13. mars 2025 av Helse Sør-Øst RHF.
Tilbydere bør lese hele konkurransegrunnlaget nøye og merke seg kvalifikasjonskrav, tildelingskriterier og frister. Spørsmål til konkurransen rettes til oppdragsgiver.
Andre anbud fra Helse Sør-Øst RHF
- Norway – Health and social work services – Invitation to a supplier conference for a coming procurement of multi-disciplinary specialised drug treatment (TSB) (01.09.2026)
- Invitasjon til leverandørkonferanse for kommende anskaffelse av tverrfaglig spesialisert rusbehandling (TSB) (01.09.2026)
- Norway – Analysis apparatus – 9391 Microtiter plate reader MIK/FAR - the Life Science Building. (31.08.2026)
- Norway – Electrical installation work – Prequalification Contract 4102 Medical room channels - The New Rikshospitalet. (31.08.2026)
- Norway – Electrical installation work – Prequalification Contract 4401 Lighting Equipment - New Rikshospitalet (31.08.2026)
Lignende anbud
Flere anbud i samme bransje
- Vaktboder · Politiets fellestjenester (01.09.2026)
- Vaktboder · Politiets fellestjenester · avsluttet (28.08.2026)
- Totalentreprise for oppføring av modulbygg i Tittutveien 11 · Oslo kommune v/ Boligbygg Oslo KF (28.08.2026)
- Vaktboder · Politiets fellestjenester (24.08.2026)
- Norway – Residential property services – Barracks, containers and mobile carriages for the National Reception Centre. · Utlendingsdirektoratet · tildelt (21.08.2026)
- Norway – Residential property services – Barracks, containers and mobile carriages for the National Reception Centre. · Utlendingsdirektoratet (21.08.2026)
- Brakker, containere og mobile vogner til Nasjonalt Ankomstsenter · Utlendingsdirektoratet · avsluttet (21.08.2026)
- Brakker, containere og mobile vogner til Nasjonalt Ankomstsenter · Utlendingsdirektoratet (21.08.2026)
- Installasjon og leie av modulbygg · Ørland kommune (20.08.2026)
- Norway – Residential property services – Barracks, containers and mobile carriages for the National Reception Centre. · Utlendingsdirektoratet (18.08.2026)