Utløpt Kunngjøring av konkurranse

Sensor System Procurement

☆ Bokmerk
Oppdragsgiver LYSE LUX AS
Tilbudsfrist 27. april 2026
Estimert verdi 5 000 000 kr
Prosedyretype Konkurranse med forhandling
Publisert 30. mars 2026

📊 Få full anbudsanalyse (PDF)

4-siders rapport med kjøperens historikk, sannsynlige konkurrenter, pris-benchmark og risiko-signaler. 199 kr per anbud. Pro-abonnenter får 10/mnd inkludert.

Sammendrag fra kunngjøring og vedlegg (AI-generert)

Hva skal kjøpes inn?
Det skal inngås en rammeavtale for et sensorsystem som skal samle inn trafikks- og mobilitetsdata. Løsningen vil bli en del av tjenestetilbudet til Lyse Lux og Lyse Agon, og kan også leveres til eksterne kunder, inkludert kommuner.

Sentrale krav til leverandør
- Ingen spesifikke kvalifikasjonskrav er nevnt i teksten.

Praktiske forhold
- Anskaffelsen gjennomføres i henhold til del III av de norske anskaffelsesreglene, da estimert kontraktsverdi overstiger EØS-grensen for varer og tjenester.
- Prosedyren er en konkurransepreget prosedyre med forhandlinger i henhold til § 13-2.
- Det er nødvendig med forhandlinger for å sikre en optimal løsning, da kravene til tekniske og kontraktsmessige aspekter ikke kan defineres i detalj på forhånd.

Tildelingskriterier
Ikke spesifisert i utdraget.

Generert fra kunngjøring og 0 vedlegg. Les originaldokumentene for autoritative krav.

Beskrivelse

The procurement concerns the establishment of a framework agreement for a sensor system for the collection of traffic and mobility data. The solution will form part of the commercial service offerings of Lyse Lux and Lyse Agon and may be delivered to external customers, including municipalities. The scope includes the supply of sensor hardware and associated software and services, including data access, integration, operation and maintenance. The contracting authority intends to use and operate the solution, including the possibility to provide related services to third parties. The procurement is conducted in accordance with Part III of the Norwegian Public Procurement Regulations, as the estimated contract value exceeds the EEA threshold for goods and services contracts. The procedure is a competitive procedure with negotiation in accordance with Section 13-2. Due to the nature of the procurement, which includes a combination of hardware, software, integration and operational services, the contracting authority is not able to define all technical and contractual aspects in sufficient detail in advance. Furthermore, the solution requires a degree of flexibility and adaptation. Negotiations are therefore considered necessary to ensure an optimal solution.

Markedskontekst

Basert på 84 historiske tildelinger innen samme bransje og fylke.

5 200 000 kr Typisk kontraktverdi (median)
1 kr – 4 200 000 000 kr Prisspenn (min – maks)
73 Ulike leverandører har vunnet i denne nisjen

Mest aktive vinnere

Se alle vinnere innen Radio-, fjernsyn-, og telekommunikasjon samt tilhørende utstyr →

Krav og betingelser

Strukturerte felter fra konkurransegrunnlaget (eForms-XML).

Tildelingskriterier

  • (40.0 %)
    Price
  • (30.0 %)
    Quality
  • (30.0 %)
    Climate and environment

Kvalifikasjonskrav

Oppfyller du kravene? 0 av 7 huket av

Selvvurdering – huk av det bedriften din oppfyller. Lagres kun i din nettleser.

17 standard ESPD-utelukkelsesgrunner (lov-pålagt)

Disse grunnene følger av lov om offentlige anskaffelser § 24-2 og EU-direktiv 2014/24/EU og gjelder alle offentlige anbud i Norge/EØS. Leverandører bekrefter status i ESPD-skjemaet.

  • Konkurssituasjon
  • Korrupsjon
  • Tvungen gjeldsordning
  • Deltakelse i kriminell organisasjon
  • Brudd på miljøbestemmelser
  • Hvitvasking / finansiering av terrorisme
  • Bedrageri
  • Barnearbeid og menneskehandel
  • Insolvenssituasjon
  • Brudd på arbeidsforhold
  • Egenerklæring om unntak fra utelukkelsesgrunn
  • Grovt uriktige opplysninger til oppdragsgiver
  • Interessekonflikt
  • Brudd på sosiale bestemmelser
  • Manglende betaling av trygdeavgifter
  • Manglende betaling av skatt/avgift
  • Terrorhandlinger

Kontraktskrav

  • [performance] N/A

Bransjekoder (CPV)

32000000 - Radio-, fjernsyn-, og telekommunikasjon samt tilhørende utstyr 32300000 - Fjernsyns- og radiomottakere, og lyd- eller videoopptakere eller videoavspillere 32320000 - Fjernsynsutstyr og AV-utstyr 32323000 - Videomonitorer 32323500 - Video overvåkningssystem 34000000 - Transportutstyr og hjelpeprodukter til transport 34900000 - Diverse transportutstyr og reservedeler 34970000 - Trafikkovervåkningssystem 35000000 - Sikkerhets-, brannslukkings-, politi- og forsvarsutstyr 35100000 - Nød- og sikkerhetsutstyr 35120000 - Overvåknings- og sikkerhetssystemer og redskap 35125000 - Overvåkningssystem 35125100 - Sensorer 48000000 - Programvare og informasjonssystemer 72000000 - Datatjenester: rådgivning, programvareutvikling, internett og systemstøtte 72300000 - Datatjenester 72310000 - Databehandling 72313000 - Datafangst 92000000 - Rekreasjon, kultur og sport 92200000 - Radio- og fjernsynstjenester 92220000 - Fjernsynstjenester 92222000 - Tjenester i forbindelse med kameraovervåking (CCTV)

Geografi

Nordland

Stedet er hentet direkte fra kunngjøringen og kan være oppdragsgivers administrative region, ikke nødvendigvis der ytelsen faktisk leveres.

Om denne anskaffelsen

Denne kunngjøringen ble publisert på Doffin 30. mars 2026 av LYSE LUX AS. Estimert verdi er 5 000 000 kr, eks. mva.

Tilbydere bør lese hele konkurransegrunnlaget nøye og merke seg kvalifikasjonskrav, tildelingskriterier og frister. Spørsmål til konkurransen rettes til oppdragsgiver.

Andre anbud fra LYSE LUX AS

Lignende anbud

Aktiv · ARBEIDS OG VELFERDSETATEN · Frist 05.10.2026

Norway – Custom software development services – Consultancy services technical modernisation of the payment area in the Nav

The requested consultancy services are divided into six sub-contracts with the accompanying competence areas. Independent tender contests shall be held for each individual sub-contract. The procuremen…

680 000 000 kr
03.09.2026
30 dager igjen
Aktiv · SYKEHUSINNKJØP HF · Frist 07.10.2026

Norway – Software package and information systems – Observability platform for Sykehuspartner HF

Sykehuspartner manages a complex ICT environment in which several services support critical hospital functions and therefore require stable operation, rapid fault detection, efficient incident action,…

03.09.2026
32 dager igjen

26837 Avløpsrenseteknologi - intensjonskunngjøring

Horten kommune har behov for å anskaffe nødvendig prosessgrunnlag, lisens/patentrettigheter, software og tilhørende prosessbistand for etablering av nytt Falkensten renseanlegg basert på aerob granulæ…

03.09.2026

E-læring

HK-dir planlegger å gjennomføre en markedsundersøkelse i forbindelse med en kommende anskaffelse av rammeavtale for e-læring. Formålet med avtalen er å sikre god drift, videreutvikling og forvaltning …

03.09.2026
Aktiv · Skien kommune

Intensjonskunngjøring - Fagsystem for Eiendomsskatt

Skien kommune har til hensikt om å inngå kontakt med Norkart AS om levering av et fagsystem for eiendomsskatt, uten forutgående konkurranse.

03.09.2026

Markedsdialog – kundedialog- og saksbehandlingsløsninger

DFØ (Direktoratet for forvaltning og økonomistyring) planlegger å gjennomføre markedsdialog med leverandører som ledd i arbeidet med å videreutvikle løsninger for kundedialog og saksbehandling. Det er…

03.09.2026

Flere anbud i samme bransje