Kunngjøring av plan om å gjennomføre konkurranse med forhandling uten forutgående kunngjøring - Rammeavtale Velferdsteknologi
☆ Bokmerk📊 Få full anbudsanalyse (PDF)
4-siders rapport med kjøperens historikk, sannsynlige konkurrenter, pris-benchmark og risiko-signaler. 199 kr per anbud. Pro-abonnenter får 10/mnd inkludert.
Sammendrag fra kunngjøring og vedlegg (AI-generert)
Hva skal kjøpes inn?
Rana kommune planlegger å inngå en rammeavtale om velferdsteknologi. Dette skjer etter at en tidligere konkurranse ble avlyst fordi tilbudene ikke kunne evalueres og sammenlignes tilstrekkelig.
Sentrale krav til leverandør
- Leverandører som tidligere har levert tilbud i den avlyste konkurransen inviteres til forhandlinger.
- Ingen spesifikke kvalifikasjonskrav er oppgitt i teksten.
Praktiske forhold
- Det er ikke spesifisert kontraktslengde eller opsjoner.
- Leveringsstedet er Rana kommune, men det er ikke oppgitt om det gjelder for andre kommuner på Helgeland.
- Ingen informasjon om antall leveranser per år er gitt.
Tildelingskriterier
Ikke spesifisert i utdraget.
Generert fra kunngjøring og 0 vedlegg. Les originaldokumentene for autoritative krav.
Beskrivelse
Rana kommune har hatt en pågående konkurranse om rammeavtale om velferdsteknologi sammen med 6 andre kommuner på Helgeland. Konkurransen måtte avlyses da tilbudene ikke var mulige å evaluere og sammenligne tilstrekkelig og dette ikke kunne rettes opp uten for store endringer i konkurransen. Vi ønsker nå å invitere de samme leverandørene som leverte tilbud til oss, direkte til forhandlinger og håper med dette at prosessen for kommunene og leverandørene vil ta kortere tid enn en ordinær utlysning. Vi kunngjør derfor vår intensjon og ber om tilbakemelding dersom den foreslåtte prosessen ansees uakseptabel.Innvendinger sendes til: innkjop@rana.kommune.no innen 15. desember 2025 kl. 12.
Markedskontekst
Basert på 33 historiske tildelinger innen samme bransje og fylke.
Mest aktive vinnere
- Systek AS 2 kontrakter
- Tiny Elephant AS 2 kontrakter
- CRAYON AS 2 kontrakter
- FIeldata AS 1 kontrakt
- Globalconnect AS 1 kontrakt
Se alle vinnere innen Medisinsk utstyr, legemidler og utstyr til personlig pleie →
Bransjekoder (CPV)
33000000 - Medisinsk utstyr, legemidler og utstyr til personlig pleie 33100000 - Medisinsk utstyr 33190000 - Diverse medisinske redskap og produkter 33196000 - Medisinske hjelpemidler 35000000 - Sikkerhets-, brannslukkings-, politi- og forsvarsutstyr 35100000 - Nød- og sikkerhetsutstyr 35120000 - Overvåknings- og sikkerhetssystemer og redskap 35121000 - Sikringsutstyr 35121100 - Ringealarmer 35121700 - Alarmsystemer 35125000 - Overvåkningssystem 35125100 - Sensorer 48000000 - Programvare og informasjonssystemer 48100000 - Bransjespesifikk programvare 48500000 - Kommunikasjons- og multimediaprogramvare 48510000 - Kommunikasjonsprogramvare 48800000 - Informasjonssystemer og servere 48810000 - Informasjonssystemer 48814000 - Medisinske informasjonssystemer 48814100 - Sykepleieinformasjonssystem 72000000 - Datatjenester: rådgivning, programvareutvikling, internett og systemstøtte 72400000 - Internett tjenesterOm denne anskaffelsen
Denne kunngjøringen ble publisert på Doffin 4. desember 2025 av Rana Kommune. Estimert verdi er 118 000 000 kr, eks. mva.
Dette er en rammeavtale, som betyr at oppdragsgiveren inngår avtale med en eller flere leverandører for å regulere fremtidige bestillinger uten å gjennomføre full konkurranse hver gang.
Tilbydere bør lese hele konkurransegrunnlaget nøye og merke seg kvalifikasjonskrav, tildelingskriterier og frister. Spørsmål til konkurransen rettes til oppdragsgiver.
Andre anbud fra Rana Kommune
- Norway – Welfare services for the handicapped – Service concession BPA - RK2026 (28.08.2026)
- Tjenestekonsesjon BPA - RK2026 (27.08.2026)
- Norway – Welfare services for the handicapped – Service concession BPA - RK2026 (25.08.2026)
- Tjenestekonsesjon BPA - RK2026 (24.08.2026)
- Norway – Welfare services for the handicapped – Service concession BPA - RK2026 (30.07.2026)
Lignende anbud
Flere anbud i samme bransje
- Norway – Custom software development services – Consultancy services technical modernisation of the payment area in the Nav · ARBEIDS- OG VELFERDSETATEN (03.09.2026)
- Norway – Software package and information systems – Observability platform for Sykehuspartner HF · SYKEHUSINNKJØP HF (03.09.2026)
- Norway – IT services: consulting, software development, Internet and support – Bistand til utvikling av en ny webbasert versjon av IKT-læremiddelet Sarepta · STATPED (02.09.2026)
- Norway – IT services: consulting, software development, Internet and support – Consultancy services ICT for the health authorities in Norway · SYKEHUSINNKJØP HF · avsluttet (02.09.2026)
- Norway – IT services: consulting, software development, Internet and support – Market dialogue (RFI): Climate and environmental requirements for an administration and communication system for the nursery sector. · Bærum kommune · avsluttet (02.09.2026)
- Norway – IT services: consulting, software development, Internet and support – Procurement: Framework agreement for the development and operation of geodata infrastructure · Fiskeridirektoratet (02.09.2026)
- (26219) Dataromutstyr, rammeavtale · Asker kommune (02.09.2026)
- Markedsdialog (RFI): Klima- og miljøkrav til administrasjons- og kommunikasjonsløsning for barnehagesektoren · Bærum kommune (02.09.2026)
- Anskaffelse: Rammeavtale for utvikling og drift av geodatainfrastruktur · Fiskeridirektoratet (02.09.2026)
- Konsulenttjenester IKT til helseforetakene i Norge · SYKEHUSINNKJØP HF (02.09.2026)