Intensjonskunngjøring - WAN kommunikasjon
☆ Bokmerk📊 Få full anbudsanalyse (PDF)
4-siders rapport med kjøperens historikk, sannsynlige konkurrenter, pris-benchmark og risiko-signaler. 199 kr per anbud. Pro-abonnenter får 10/mnd inkludert.
Sammendrag fra kunngjøring og vedlegg (AI-generert)
Hva skal kjøpes inn?
Ringerike kommune har til intensjon å inngå kontrakt med Viken Fiber AS for levering av WAN kommunikasjon. Dette inkluderer fiberforbindelser for datakommunikasjon mellom eksisterende og nye lokasjoner, samt lag 2, lag 3 og mørk fiber.
Sentrale krav til leverandør
- Viken Fiber AS er eneste leverandør som kan levere denne tjenesten.
- Leverandøren må ha allerede etablerte forbindelser for høyhastighetsbredbånd til dagens lokasjoner.
- Ikke spesifisert.
Praktiske forhold
- Kontraktsverdi pr år er NOK 1.600.000 eks. mva.
- Ikke spesifisert om kontraktslengde eller opsjoner.
- Levering skjer til eksisterende og nye lokasjoner i Ringerike kommune.
- Antall leveranser per år er ikke oppgitt.
Tildelingskriterier
Ikke spesifisert i utdraget.
Generert fra kunngjøring og 0 vedlegg. Les originaldokumentene for autoritative krav.
Beskrivelse
Ringerike kommune har til intensjon å inngå kontrakt med Viken Fiber AS for levering av WAN kommunikasjon, herunder fiberforbindelser for datakommunikasjon mellom eksisterende og nye lokasjoner, lag 2, lag 3 og mørk fiber.Kontraktsverdi pr år er: NOK 1.600.000, - eks. mva. Oppdragsgiver har konkludert med at vi i denne anskaffelsen står ovenfor en eneleverandørsituasjon etter FOA §13-4 første ledd bokstav b nr. 2, som følge av at Viken Fiber AS er eneste leverandør som kan levere denne tjenesten grunnet allerede etablerte forbindelser for høyhastighetsbredbånd til dagens lokasjoner.
Markedskontekst
Basert på 39 historiske tildelinger innen samme bransje og fylke.
Mest aktive vinnere
- Norkart AS 4 kontrakter
- Canon Norge AS 4 kontrakter
- Atea AS (Hovedenhet) 3 kontrakter
- Tiny Elephant AS 2 kontrakter
- Siemens Healthcare A/S 2 kontrakter
Se alle vinnere innen Radio-, fjernsyn-, og telekommunikasjon samt tilhørende utstyr →
Bransjekoder (CPV)
32000000 - Radio-, fjernsyn-, og telekommunikasjon samt tilhørende utstyr 32400000 - Nettverk 32410000 - Lokalnett 32412000 - Kommunikasjonsnettverk 32412100 - Telekommunikasjonsnettverk 32412110 - Internett-nettverk 32430000 - WAN, Globalt nettverk 72000000 - Datatjenester: rådgivning, programvareutvikling, internett og systemstøtte 72700000 - Datamaskin nettverktjenester 72720000 - WAN-tjenester, fjernnettGeografi
BuskerudStedet er hentet direkte fra kunngjøringen og kan være oppdragsgivers administrative region, ikke nødvendigvis der ytelsen faktisk leveres.
Om denne anskaffelsen
Denne kunngjøringen ble publisert på Doffin 9. juli 2025 av Ringerike Kommune.
Tilbydere bør lese hele konkurransegrunnlaget nøye og merke seg kvalifikasjonskrav, tildelingskriterier og frister. Spørsmål til konkurransen rettes til oppdragsgiver.
Andre anbud fra Ringerike Kommune
- Riving og oppføring av ny Tolpinrud gang- og sykkelbru, 2 gangs utlysning (27.08.2026)
- Norway – Safety barriers – Mobile module based flood protection (third-time notice) (24.08.2026)
- Mobilt modulbasert flomvern (tredjegangsutlysning) (24.08.2026)
- Norway – Fire engines – Procurement, construction and delivery of a crew vehicle for Ringerike Fire and Rescue. (18.08.2026)
- Norway – Water tanks – Contract award - Purchase, adaptation and delivery of two (2) stand-by tanks/emergency water tanks for storing drinking water for Ringerike municipality. (18.08.2026)
Lignende anbud
Flere anbud i samme bransje
- Norway – IT services: consulting, software development, Internet and support – Dynamic purchasing system IT - Consultants - Testing and Testlead · Sjøfartsdirektoratet · avsluttet (31.08.2026)
- Norway – IT services: consulting, software development, Internet and support – Strategic consulting, development and operation of network services. · FORBRUKERTILSYNET (31.08.2026)
- Norway – IT services: consulting, software development, Internet and support – Security Culture Programme · Statsforvalterens fellestjenester (31.08.2026)
- Norway – IT services: consulting, software development, Internet and support – R01907 - Hire of building card readers · Forsvarsbygg · tildelt (31.08.2026)
- R01907 - Leie av byggekortlesere · Forsvarsbygg · tildelt (31.08.2026)
- 20260017 Sikkerhetstrening for utviklere · Skatteetaten (31.08.2026)
- Strategisk rådgivning, utvikling og drift av nettjenester · FORBRUKERTILSYNET (31.08.2026)
- Sikkerhetskulturprogram · Statsforvalterens fellestjenester (31.08.2026)
- 2027 Avtale om revisjonstjenester for kvalitetssikring av prøvetaking av avløpsvann ISO 17025 · Trondheim kommune (29.08.2026)
- Norway – IT services: consulting, software development, Internet and support – Managed Detection and Incident Response Services · NORGES BANK · tildelt (28.08.2026)