Utløpt F01

Intensjonskunngjøring: attraksjon til Skien Fritidspark

☆ Bokmerk
Prosedyretype Forhandling uten forutgående kunngjøring
Publisert 15. januar 2024

📊 Få full anbudsanalyse (PDF)

4-siders rapport med kjøperens historikk, sannsynlige konkurrenter, pris-benchmark og risiko-signaler. 199 kr per anbud. Pro-abonnenter får 10/mnd inkludert.

Sammendrag fra kunngjøring og vedlegg (AI-generert)

Hva skal kjøpes inn?
Skien Fritidspark skal kjøpe en ny attraksjon til badet, tilpasset for målgruppen fra 6 år og oppover. Attraksjonen må kunne monteres og demonteres raskt og enkelt, samt tilpasses eksisterende bygningsmasse og basseng.

Sentrale krav til leverandør
- Attraksjonen må være holdbar og vedlikeholdbar i badets røffe inneklima.
- Den må være tilpasset Fritidsparkens begrensede lagringskapasitet.
- Det stilles krav til tilpasning til bassengets omgivelser og bruk.

Praktiske forhold
- Øvre budsjett for attraksjonen er NOK 3 000 000,-.
- Skien Fritidspark har intensjon om å inngå avtale med Ø. Vattenkvalite AB i Sverige.
- Eventuelle innsigelser må fremmes innen 25.01.24.
- Kontrakt vil bli inngått etter denne datoen.

Tildelingskriterier
Ikke spesifisert i utdraget.

Generert fra kunngjøring og 0 vedlegg. Les originaldokumentene for autoritative krav.

Beskrivelse

Skien Fritidspark skal kjøpe ny attraksjon til badet i sitt anlegg. Attraksjonen skal være for målgruppen fra 6 år og oppover, tilpasset eksisterende bygningsmasse og basseng, samt tilpasses Fritidsparkens begrensede lagringskapasitet. Attraksjonen må være rask og enkel å montere/demontere, samt tilpasses det aktuelle bassengets omgivelser og bruk. Det stilles særlige krav til holdbarhet og vedlikehold av attraksjoner i badets røffe inneklima. Øvre budsjett for attraksjonen er NOK 3 000 000,-. Skien Fritidspark har undersøkt markedet nasjonalt og i Europa og har funnet bare en attraksjon som dekker kravene og det er attraksjonen AquaCross, som distribueres av firmaet Ø. Vattenkvalite AB i Sverige. Skien Fritidspark har derfor som intensjon å inngå avtale med ØVattenkvalite AB om kjøp av attraksjonen. Eventuelle innsigelser knyttet til anskaffelsen må fremmes innen 25.01.24. Skien Fritidspark vil inngå kontrakt om attraksjonen etter det.

Markedskontekst

Basert på 108 historiske tildelinger innen samme bransje.

4 500 000 kr Typisk kontraktverdi (median)
1 kr – 72 000 000 kr Prisspenn (min – maks)
43 Ulike leverandører har vunnet i denne nisjen

Mest aktive vinnere

Se alle vinnere innen Musikkinstrumenter, sportsvarer, spill, leker, kunsthåndtverk- og kunstnerartikler, tilbehør. →

Bransjekoder (CPV)

37000000 - Musikkinstrumenter, sportsvarer, spill, leker, kunsthåndtverk- og kunstnerartikler, tilbehør. 37400000 - Sportsartikler og -utstyr 37410000 - Utstyr til utendørssport 37412000 - Utstyr til vannsport 37500000 - Spill og leker; forlystelsesplassutstyr

Om denne anskaffelsen

Denne kunngjøringen ble publisert på Doffin 15. januar 2024 av GKI Grenlandskommunenes Innkjøpsenhet.

Tilbydere bør lese hele konkurransegrunnlaget nøye og merke seg kvalifikasjonskrav, tildelingskriterier og frister. Spørsmål til konkurransen rettes til oppdragsgiver.

Andre anbud fra GKI Grenlandskommunenes Innkjøpsenhet

Lignende anbud

Flere anbud i samme bransje