Intensjonskunngjering Kartløysing for VA
☆ Bokmerk📊 Få full anbudsanalyse (PDF)
4-siders rapport med kjøperens historikk, sannsynlige konkurrenter, pris-benchmark og risiko-signaler. 199 kr per anbud. Pro-abonnenter får 10/mnd inkludert.
Sammendrag fra kunngjøring og vedlegg (AI-generert)
Hva skal kjøpes inn?
Kvam herad skal inngå avtale om systemet Gemini Portal+ fra Volue Technology AS, som er en digital kartløsning for vann og avløp. Anskaffelsen gjelder et løpende tjenestekjøp for denne kartløsningen.
Sentrale krav til leverandør
- Leverandøren må kunne levere på alle absolutte krav, inkludert overføring av historiske data.
- Ingen spesifikke sertifikater, omsetning eller erfaring er nevnt i teksten.
Praktiske forhold
- Eventuelle innsigelser til kontraktsinngåelsen må sendes innen 25.11.2024.
- Leverandøren må ha mulighet til å tilby forbedret funksjonalitet og skybasert løsning.
- Ingen spesifikasjoner om kontraktslengde, antall leveranser per år eller geografisk dekning er oppgitt.
Tildelingskriterier
Ikke spesifisert i utdraget.
Generert fra kunngjøring og 0 vedlegg. Les originaldokumentene for autoritative krav.
Beskrivelse
Kvam herad nyttar i dag systemet Gemini frå leverandøren Volue Technology AS som kartløysing for vår VA-avdeling.Oppdragsgjevar har hatt noverande avtale over noko tid, og det var på tide å gjera ei marknadsundersøking for å sjå kvar marknaden kunne tilby, samt at ein både ynskja og fann det påkravd med forbetra funksjonalitet for kartløysing og moglegheit for å flytte kartløysinga over i sky.Det har vore gjennomført ein marknadsundersøking, mellom anna med kunngjering av marknadsundersøking og invitasjon til dialogmøte som vart kunngjort på Doffin den 4.6.2024. Det vart avhalde dialogmøte med påmeldte leverandørar etter kunngjeringa om marknadsundersøking, og denne påfølgande marknadsdialog viste at det berre var Volue Technology AS som kunne levere på alle absolutte krav. Særskilt gjaldt dette overføring av historiske data, men og andre absolutte krav.Kvam herad har difor kome til at me ynskjer å inngå avtale med Volue Technology AS om systemet Gemini Portal+. Anskaffinga er eit løpande tenestekjøp av system for digital kartløysing for vatn og avlaup.Eventuelle insigelser til kontraktsinngåinga må sendast innan 25.11.2024
Markedskontekst
Basert på 101 historiske tildelinger innen samme bransje og fylke.
Mest aktive vinnere
- Multiconsult Norge AS 4 kontrakter
- COWI AS 4 kontrakter
- Ishavskraft AS 3 kontrakter
- Multiconsult Norge AS (hovedenhet) 2 kontrakter
- Sweco Norge AS (Hovedenhet) 2 kontrakter
Bransjekoder (CPV)
22000000 - Trykksaker og relaterte produkter. 22100000 - Trykte bøker, brosjyrer og foldere 22110000 - Trykte bøker 22114000 - Ordbøker, kart, notehefter og andre bøker 22114300 - Kart 22114310 - Matrikkelkart 30000000 - Kontor- og PC-maskineri, utstyr og forsyninger bortsett fra møbler og programvarepakker 30200000 - Datautstyr og -materiell 30220000 - Digitalt kartleggingsutstyr 45000000 - Bygge- og anleggsvirksomhet 45200000 - Deler av eller komplette byggekonstruksjoner samt anleggsarbeider 45230000 - Bygge- og anleggsarbeid i forbindelse med rørledning-, kommunikasjons- og kraftlinjer for motorveier, veier, flyplasser og jernbaner; planeringsarbeid 45232000 - Bygge- og anleggsarbeid og følgearbeid i forbindelse med rørledninger og kabler 45232400 - Bygge- og anleggsarbeid i forbindelse med kloakk 45232430 - Arbeid i forbindelse med vannbehandling 48000000 - Programvare og informasjonssystemer 48100000 - Bransjespesifikk programvare 48300000 - Programvare for dokumentopprettelse, tegning, bilde, tidsplanlegging og produktivitet 48320000 - Programvare for tegning eller bildehåndtering 48326000 - Programvare for kartlegging 48326100 - Digitalt kartleggingssystem 48700000 - Programvare verktøy 65000000 - Offentlige ytelser 65100000 - Vanndistribusjon og beslektede tjenester 65120000 - Drift av vannrenseanlegg 65130000 - Drift av vannforsyningsanlegg 71000000 - Arkitekt-, konstruksjons-, ingeniør- og inspeksjonstjenester 71300000 - Ingeniørtjenester 71350000 - Vitenskapelig og teknisk virksomhet i forbindelse med ingeniørarbeid 71354000 - Kartfremstilling 71354100 - Digital kartlegging 72000000 - Datatjenester: rådgivning, programvareutvikling, internett og systemstøtte 72300000 - Datatjenester 90000000 - Avløp, søppel, sanitære og miljømessige tjenester 90400000 - Avløpstjenester 90480000 - Forvaltning av avløpsnettGeografi
TromsStedet er hentet direkte fra kunngjøringen og kan være oppdragsgivers administrative region, ikke nødvendigvis der ytelsen faktisk leveres.
Tildelinger
| Vinner | Verdi | Dato |
|---|---|---|
| Volue Technology AS 976574958 ↗ | - | 14.11.2024 |
Om denne anskaffelsen
Denne kunngjøringen ble publisert på Doffin 15. november 2024 av Kvam Herad. Estimert verdi er 1 069 000 kr, eks. mva.
Tilbydere bør lese hele konkurransegrunnlaget nøye og merke seg kvalifikasjonskrav, tildelingskriterier og frister. Spørsmål til konkurransen rettes til oppdragsgiver.
Andre anbud fra Kvam Herad
- Norway – Non-hazardous refuse and waste treatment and disposal services – Collection, transportation and handling of sludge for Kvam Herad (26.08.2026)
- Innsamling, transport og handsaming av slam for Kvam herad (26.08.2026)
- Varmesentral og brønnpark, Strandebarm skule og Tolo varmesentral - 2. gongs utlysing (21.08.2026)
- Rammeavtale veg-, fjell- og grunnarbeid (04.07.2026)
- Varmesentral og brønnpark, Strandebarm skule og Tolo varmesentral (24.06.2026)
Lignende anbud
Flere anbud i samme bransje
- Norway – Advisory and consultative engineering services – Consultant engineer for Salangen kommune 2026-2029 · Sala (31.08.2026)
- Bistand til godkjenning av utenlandske elektrofagfolk · Direktoratet for samfunnssikkerhet og beredskap (DSB) (31.08.2026)
- Rammeavtale teknisk sikringsrådgivning · Institutt for energiteknikk (31.08.2026)
- Rådgivende ingeniør for Salangen kommune 2026-2029 · Sala (31.08.2026)
- Rammeavtale teknisk sikringsrådgivning · Institutt for energiteknikk (31.08.2026)
- Rammeavtale Entreprenørtjenester - Kommunaltekniske anlegg for Trondheim kommune · Trondheim kommune (31.08.2026)
- Rådgivende ingeniører, og tilknyttede tjenester mv. · Agder fylkeskommune (31.08.2026)
- Kartlegging av kritiske punkt i bekker og bratte vassdrag · Møre og Romsdal Fylkeskommune (30.08.2026)
- Norway – Consulting services for water-supply and waste consultancy – Builder assistance Kragerø reserve water supply · Kragerø Kommune (28.08.2026)
- Elektrotjenester med tilhørende materiell - rammeavtale · Hamar kommune · tildelt (28.08.2026)