Norway – Systems and technical consultancy services – Procurement of consultancy services in the areas of flow ethics, maintenance, aircraft operative aids, communication systems and training aids for the Main Rescue Centre, c/o the Forvaltnigs unit.
☆ Bokmerk📊 Få full anbudsanalyse (PDF)
4-siders rapport med kjøperens historikk, sannsynlige konkurrenter, pris-benchmark og risiko-signaler. 199 kr per anbud. Pro-abonnenter får 10/mnd inkludert.
Sammendrag fra kunngjøring og vedlegg (AI-generert)
Hva skal kjøpes inn?
Det skal anskaffes konsulenttjenester innen områdene aeronautisk ingeniørkunst, vedlikehold, flyoperative hjelpemidler, kommunikasjonssystemer og treningshjelpemidler for Hovedredningssentralen (HRS) i forbindelse med oppfølging av prosjektaktiviteter knyttet til nasjonale redningshelikoptre.
Sentrale krav til leverandør
- Leverandøren må kunne tilby minst én permanent dedikert ressurs innen aeronautikk, flyoperative aspekter og trening.
- Leverandøren skal ha erfaring med teknisk rådgivning innen de nevnte områdene.
- Leverandøren må kunne operere innenfor gitte rammer og ha en ledelsesrolle for de ulike disiplinene.
Praktiske forhold
- Kontrakten etableres som følge av utløpet av gjeldende rammeavtale for teknisk rådgivning i desember 2025.
- Den permanente oppdragslokasjonen er Hovedredningssentralens lokaler på Sola lufthavn.
- Reise- og oppholdsutgifter knyttet til oppdraget dekkes av leverandøren.
Tildelingskriterier
Ikke spesifisert i utdraget.
Generert fra kunngjøring og 0 vedlegg. Les originaldokumentene for autoritative krav.
Beskrivelse
The Ministry of Justice and Emergency Services, c/o the NAWSARH project, has been responsible for procuring new national rescue helicopters. A contract for the delivery of 16 new AW101 helicopters was signed with AgustaWestland (now Leonardo Helicopters) in December 2013 - originally for phasing in the period 2017-2020. The first base (Sola) was commissioned with AW101 SAR Queen on 1 September 2020 and the last base (Florø) on 1 October 2024. The last helicopter was delivered in June 2025. The project was formally completed in summer 2025. The Main Rescue Centre (HRS) c/o NAWSARH Forvaltning is responsible for carrying out outstanding project activities as well as management of the procurement and maintenance contract with Leonardo Helicopters. There is a need for consultancy assistance in primarily the areas of aeronautical engineering, maintenance, flight operative aids, communication systems and training aids included in this tender contest for follow-up of the above mentioned activities. Follow-up of the different activities is largely based on consultancy framework agreements, including within the above mentioned areas. Tenderers will, therefore, largely represent both the customer within given frameworks (as opposed to pure consultancy) as well as have the role of manager/responsible for the different disciplines. Tenderers must, therefore, be able to provide at least one permanent dedicated resource in the areas of aeronautics, flight operative aspects and training. Emphasis is put on the fact that the permanent assignment location is at the Main Rescue Centre's premises at Sola airport. Any travel and residence costs connected to this will be covered by the tenderer. Based on the current framework agreement for technical consultancy services expiring in December 2025, NAWSARH Forvaltning needs to establish a new contract. NAWSARH Management contract with MAP Aircraft Projects AS.
Markedskontekst
Basert på 1000 historiske tildelinger innen samme bransje.
Mest aktive vinnere
- Crayon AS 20 kontrakter
- Experis AS 17 kontrakter
- Atea AS 15 kontrakter
- Advansia AS 14 kontrakter
- Sopra Steria AS 14 kontrakter
Se alle vinnere innen Eftersøknings- og redningshelikoptere →
Bransjekoder (CPV)
35612500 - Eftersøknings- og redningshelikoptere 72220000 - Systemtjenester og tekniske konsulenttjenester 72224000 - Konsulentvirksomhet i forbindelse med prosjektstyringOm denne anskaffelsen
Denne kunngjøringen ble publisert på TED (EU) 10. november 2025 av HOVEDREDNINGSSENTRALEN. Estimert verdi er 35 000 000 kr, eks. mva.
Tilbydere bør lese hele konkurransegrunnlaget nøye og merke seg kvalifikasjonskrav, tildelingskriterier og frister. Spørsmål til konkurransen rettes til oppdragsgiver.
Andre anbud fra HOVEDREDNINGSSENTRALEN
- Norway – Rescue services – Procurement of Operative Consultant Assistance (25.06.2026)
- Anskaffelse Operativ Konsulent Bistand (25.06.2026)
- Norway – Cranes – Procurement of a Mobile crane - tracked (21.05.2026)
- Anskaffelse av Mobil kran - beltegående (21.05.2026)
- Norway – Systems and technical consultancy services – Procurement of consultancy services in the areas of flow ethics, maintenance, aircraft operative aids, communication systems and training aids for the Main Rescue Centre, c/o the Forvaltnigs unit. (06.03.2026)
Lignende anbud
Norway – Custom software development services – Consultancy services technical modernisation of the payment area in the Nav
The requested consultancy services are divided into six sub-contracts with the accompanying competence areas. Independent tender contests shall be held for each individual sub-contract. The procuremen…
Norway – Software package and information systems – Observability platform for Sykehuspartner HF
Sykehuspartner manages a complex ICT environment in which several services support critical hospital functions and therefore require stable operation, rapid fault detection, efficient incident action,…
26837 Avløpsrenseteknologi - intensjonskunngjøring
Horten kommune har behov for å anskaffe nødvendig prosessgrunnlag, lisens/patentrettigheter, software og tilhørende prosessbistand for etablering av nytt Falkensten renseanlegg basert på aerob granulæ…
Konsulentbistand teknisk modernisering av utbetalingsområdet i Nav
Nav forvalter store beløp i samfunnet, og utbetaling av ytelser er avgjørende for at velferdssamfunnet fungerer. Utbetaling av ytelser er en samfunnskritisk oppgave for blant annet å sikre livsopphold…
Kjøp av konsulenttjenester innenfor usikkerhetsanalyse
Formålet med anskaffelsen er å inngå rammeavtaler for ekstern bistand til kvantitative usikkerhetsanalyser i utvalgte investeringsprosjekter innen eiendom, bygg og anlegg. Analysene skal tydeliggjøre …
Endringskunngjøring - endring av varighet
Kriminalomsorgsdirektoratet har gjort en endring i eksisterende kontrakt DL202416157 for konsulentbistand, jf. FOA § 28-1 (1) bokstav d. Prosjektet er forsinket som følge av manglende leveranser fra …
Flere anbud i samme bransje
- Norway – Custom software development services – Consultancy services technical modernisation of the payment area in the Nav · ARBEIDS OG VELFERDSETATEN (03.09.2026)
- Norway – Sewage treatment services – 26837 Sewage treatment technology - intention notice · Innkjøpskontoret AS · avsluttet (03.09.2026)
- Norway – Software package and information systems – Observability platform for Sykehuspartner HF · SYKEHUSINNKJØP HF (03.09.2026)
- 26837 Avløpsrenseteknologi - intensjonskunngjøring · Innkjøpskontoret AS (03.09.2026)
- Konsulentbistand teknisk modernisering av utbetalingsområdet i Nav · ARBEIDS OG VELFERDSETATEN (03.09.2026)
- Kjøp av konsulenttjenester innenfor usikkerhetsanalyse · Bærum kommune (03.09.2026)
- Norway – IT services: consulting, software development, Internet and support – Consultancy services ICT for the health authorities in Norway · SYKEHUSINNKJØP HF · avsluttet (02.09.2026)
- Rammeavtale - Bistand utvikling og bruk av skole-, barnehage-, og andre formålsbygg (2. utlysning) · KRISTIANSAND KOMMUNE · tildelt (02.09.2026)
- Endringskunngjøring - endring av varighet · Kriminalomsorgsdirektoratet (02.09.2026)
- 463 Rammeavtale for kjøp av administrative tjenester · Norsk nukleær dekommisjonering (NND) (02.09.2026)