Norway – Military electronic systems – Procurement of C-UAS (Counter-Unmanned Aerial System) for the protection of stationary objects, installations and air bases - Part I
☆ Bokmerk📊 Få full anbudsanalyse (PDF)
4-siders rapport med kjøperens historikk, sannsynlige konkurrenter, pris-benchmark og risiko-signaler. 199 kr per anbud. Pro-abonnenter får 10/mnd inkludert.
Sammendrag fra kunngjøring og vedlegg (AI-generert)
Hva skal kjøpes inn?
Det skal inngås en rammeavtale for anskaffelse av et Counter Unmanned Aerial System (C-UAS) som kan oppdage, identifisere, engasjere og nøytralisere trusler fra lufta (UAS klasse 1). Systemet skal inkludere et kommandosystem (C2-system), sensorer og effektorer, samt nødvendige integrasjoner med de norske væpnede styrkers kommandosystemer.
Sentrale krav til leverandør
- Kvalifisering av tilbydere i første fase av konkurransen.
- Ingen spesifikke kvalifikasjonskrav er nevnt i teksten.
Praktiske forhold
- Konkurransen er delt i to faser; første fase er prekvalifisering av tilbydere.
- De 5-10 beste kvalifiserte tilbyderne vil bli invitert til fase 2 av konkurransen.
- Det vil bli inngått en servicekontrakt for støtte av systemet.
Tildelingskriterier
Ikke spesifisert i utdraget.
Generert fra kunngjøring og 0 vedlegg. Les originaldokumentene for autoritative krav.
Beskrivelse
NDMA shall, on behalf of the Norwegian Armed Forces, enter into a framework agreement for the procurement of a Counter Unmanned Aerial System (C-UAS), with the ability to detect, identify, engage and neutralise threats made through the air (UAS class 1). A C-UAS shall consist of a command-and-control system (C2-system), sensors and effectors (kinetic and/or non-kinetic), with the necessary integrations with the Norwegian Armed Forces command and control systems. In addition, a service contract shall be signed for support of the system. The competition is split in two parts, with (1) first phase being a prequalification of the tenderers, with a deadline for applying for participation. Tenderers who have been qualified will be evaluated in accordance with the stated selection criteria and ranked thereafter. Based on the ranking, NDMA will make a down selection where the top 5-10 tenderers will be offered to participate in the (2) second phase of the competition. In the second phase of the competition, tenderers will be sent and invitations to part 2 of the competition, with all necessary information for the procurement, tendering rules and NDMA's requirements on the system and components. After expiry of deadline for submission of tenders, NDMA will evaluate all offers in accordance with the award criteria. The award criteria’s will be presented in phase 2. The three (3) best tenderers must sign a security agreement with NDMA and will receive an invitation to participate in the negotiations and compete for the award of contract.
Markedskontekst
Basert på 7 historiske tildelinger innen samme bransje.
Mest aktive vinnere
- Terma A/S 2 kontrakter
- Clavister Security AB 1 kontrakt
- Malthe Winje Automasjon AS 1 kontrakt
- Alcensoft A/S 1 kontrakt
- Jane's Group UK Limited 1 kontrakt
Se alle vinnere innen Sikkerhets-, brannslukkings-, politi- og forsvarsutstyr →
Bransjekoder (CPV)
35000000 - Sikkerhets-, brannslukkings-, politi- og forsvarsutstyr 35700000 - Militære elektroniske systemer 35710000 - Kommando, kontroll, kommunikasjon og datasystem 35720000 - Etterretning, Overvåkning, Målakkvisisjon og Rekognosering 35722000 - Radar 35730000 - Elektronisk krigføringOm denne anskaffelsen
Denne kunngjøringen ble publisert på TED (EU) 25. november 2024 av FORSVARSMATERIELL. Estimert verdi er 750 000 000 kr, eks. mva.
Tilbydere bør lese hele konkurransegrunnlaget nøye og merke seg kvalifikasjonskrav, tildelingskriterier og frister. Spørsmål til konkurransen rettes til oppdragsgiver.
Andre anbud fra FORSVARSMATERIELL
- Anskaffelse av produkt- og brukerstøtteressurs SAP deployert 2026027619 (04.09.2026)
- Anskaffelse av løsningsarkitekt datakonvertering 202631999 (04.09.2026)
- Anskaffelse av produkt- og brukerstøtteressurs 3SV 2026029851 (04.09.2026)
- Norway – Parts of light firearms – Procurement of cleaning equipment (02.09.2026)
- Norway – Command, control, communication and computer systems – Request for Information (RFI): Modular C4IS and Navigation System for Multi-Role Naval Craft up to 24 m (01.09.2026)
Lignende anbud
Flere anbud i samme bransje
- Rammeavtale for byggautomasjon i Fredrikstad Kommune · Fredrikstad kommune (02.09.2026)
- Norway – Command, control, communication and computer systems – Request for Information (RFI): Modular C4IS and Navigation System for Multi-Role Naval Craft up to 24 m · FORSVARSMATERIELL · avsluttet (01.09.2026)
- Request for Information (RFI): Modular C4IS and Navigation System for Multi-Role Naval Craft up to 24 m · FORSVARSMATERIELL (01.09.2026)
- Norway – Sonars – RFI Variable depth sonar · FORSVARSMATERIELL · avsluttet (25.08.2026)
- RFI Variable depth sonar · FORSVARSMATERIELL (24.08.2026)
- 2026022814-4 Surface Based Air and Missile Defence (Land) – Very Short Range (SBAMD(L)-VSR) and Short Range (SBAMD(L)-SR) Radar · FORSVARSMATERIELL (24.07.2026)
- RFI 2026022814-4 Surface Based Air and Missile Defence (Land) – Very Short Range (SBAMD(L)-VSR) and Short Range (SBAMD(L)-SR) Radar · FORSVARSMATERIELL (24.07.2026)
- RFI - 2026022814-3 SBAMD Passive and Electro Optical Sensors SCL · FORSVARSMATERIELL (22.07.2026)
- Norway – Sonars – RFI Variable depth sonar · FORSVARSMATERIELL · avsluttet (02.07.2026)
- RFI Variable depth sonar · FORSVARSMATERIELL (02.07.2026)