Tildelt can-standard EU / TED

Norway – Construction work – Procurement of a turnkey contract Ellingsrudåsen school

☆ Bokmerk
Estimert verdi 477 000 000 kr
Publisert 6. oktober 2025

📊 Få full anbudsanalyse (PDF)

4-siders rapport med kjøperens historikk, sannsynlige konkurrenter, pris-benchmark og risiko-signaler. 199 kr per anbud. Pro-abonnenter får 10/mnd inkludert.

Sammendrag fra kunngjøring og vedlegg (AI-generert)

Hva skal kjøpes inn?
Oslobygg KF skal bygge den nye Ellingsrudåsen skolen, som er en barneskole med 3 parallelle klasser og en spesialavdeling. Prosjektet inkluderer oppføring av to nye bygninger sammenkoblet med en bro, etter at eksisterende bygg er revet.

Sentrale krav til leverandør
- Bygget skal gjennomføres som en utslippsfri byggeplass.
- Alle maskiner brukt på byggeplassen skal være utslippsfrie (batterielektriske, kabel elektriske eller hydrogen).
- Alle kjøretøy for transport til/fra byggeplassen skal være nullutslippskjøretøy (batterielektriske, hydrogen eller biogass).

Praktiske forhold
- Byggeplassen er tilgjengelig fra 05.01.2026 etter riving av eksisterende bygg.
- Håndovering av prosjektet er satt til 03.07.2028.
- Total utviklingsareal er ca. 10,500 m² GFA.

Tildelingskriterier
Ikke spesifisert i utdraget.

Generert fra kunngjøring og 0 vedlegg. Les originaldokumentene for autoritative krav.

Beskrivelse

Oslobygg KF has been given the task of the Education Agency in Oslo to build the new Ellingsrudåsen school. Ellingsrudåsen School is a primary school with 3 parallel classes and a special department, located at ellingsrud centre and underground station. The existing building shall be demolished (a separate demolition contract), and two new buildings bound together by a bridge shall be constructed. The student capacity shall be increased to 646 pupils, including 16 pupils in a separate special department. The main volumes in the preliminary project make up a total area of approx. 10,300 m2 GFA, including 2 gymnasiums with the accompanying changing rooms. Freestanding buildings such as transformers, external sheds and covered bicycle parking make up an additional approx. 200 m2 gross, the total development area amounts to approx. 10,500 m2 GFA. The zoning case was approved 14.04.2025. Neighbour warning to the framework application was sent 11.04.2025 and a framework permission is expected before the contract is signed. The building site is available from 05.01.2026, after the current school building has been demolished in a separate demolition contract. The hand-over is set for 03.07.2028. See the contract documentation part II, chapter E, Deadlines. The project shall be carried out as an emission free construction site. All machines that are used at the construction site shall be emission free (i.e. battery electrical, cable electrical or hydrogen) from the start of construction until completion. All vehicles that are used for transporting matter to/from the construction site shall, from the start of construction, until completion be zero emission vehicles (i.e. battery electrical or hydrogen) or biogas vehicles. See the tender documentation Annex C.2.1 Project specific delivery description for Ellingsrudåsen School and contract documentation part II, as well as other annexes for a further description of the assignment.

Markedskontekst

Basert på 1000 historiske tildelinger innen samme bransje.

25 000 000 kr Typisk kontraktverdi (median)
1 kr – 5 568 761 829 kr Prisspenn (min – maks)
597 Ulike leverandører har vunnet i denne nisjen

Mest aktive vinnere

Se alle vinnere innen Bygge- og anleggsvirksomhet →

Krav og betingelser

Strukturerte felter fra konkurransegrunnlaget (eForms-XML).

Tildelingskriterier

  • ( %)
  • ( %)
  • ( %)

Bransjekoder (CPV)

45000000 - Bygge- og anleggsvirksomhet 45400000 - Ferdigstillende bygningsarbeid

Tildelinger

VinnerVerdiDato
Ruta Entreprenør 983830196 ↗ 477 000 000 kr 06.10.2025

Om denne anskaffelsen

Denne kunngjøringen ble publisert på TED (EU) 6. oktober 2025 av Oslo kommune v/ Oslobygg KF. Estimert verdi er 477 000 000 kr, eks. mva.

Tilbydere bør lese hele konkurransegrunnlaget nøye og merke seg kvalifikasjonskrav, tildelingskriterier og frister. Spørsmål til konkurransen rettes til oppdragsgiver.

Andre anbud fra Oslo kommune v/ Oslobygg KF

Lignende anbud

Flere anbud i samme bransje