Norway – Other passenger cars – Procurement of electric goods vans with a payload of approx. 1,000 kg (eight items)
☆ Bokmerk📊 Få full anbudsanalyse (PDF)
4-siders rapport med kjøperens historikk, sannsynlige konkurrenter, pris-benchmark og risiko-signaler. 199 kr per anbud. Pro-abonnenter får 10/mnd inkludert.
Sammendrag fra kunngjøring og vedlegg (AI-generert)
Hva skal kjøpes inn?
Det skal anskaffes 8 elektriske varebiler med en nyttelast på ca. 1.000 kg. Disse bilene skal erstatte eldre varebiler som ikke lenger oppfyller miljøkravene.
Sentrale krav til leverandør
- Ingen spesifikke kvalifikasjonskrav er nevnt i teksten.
Praktiske forhold
- Leveransen omfatter 8 varebiler.
- Varebilene skal brukes av ulike faggrupper som elektrikere, mekanikere, rørleggere, og rengjøringsteam.
- Det er ikke oppgitt informasjon om kontraktslengde, opsjoner eller leveringssted.
Tildelingskriterier
Ikke spesifisert i utdraget.
Generert fra kunngjøring og 0 vedlegg. Les originaldokumentene for autoritative krav.
Beskrivelse
VAV has decided to procure 8 electric goods vans with a payload of approx. 1,000 kg. The vehicles shall be procured in connection with the replacement of the agency ́s machines. VAV would like to use this procurement to replace the agency's older goods vans with a payload of 1,000 kg that no longer meet environmental requirements. VAV will procure goods vans with electric motor. The replacement is done in order to keep the operational costs at an acceptable level, as well as to achieve a lower environmental impact by switching to the electric motor of the goods vans. The procured goods vans shall be used by the following trades: electricians, mechanics, plumbers, cleaning teams, source spores, pump groups, excavation teams etc. The vehicles ́ functional qualities must adapt to the discipline group ́s needs. See the tender documentation and the tender documentation ́s annexes for further information.
Markedskontekst
Basert på 75 historiske tildelinger innen samme bransje.
Mest aktive vinnere
- Ayvens Norge AS 4 kontrakter
- Bertel O. Steen AS 4 kontrakter
- Møller Bil Øst AS 3 kontrakter
- Toyota Oslo AS 3 kontrakter
- Auto Plan AS 3 kontrakter
Bransjekoder (CPV)
34115000 - Andre passasjerbiler 34330000 - Reservedeler til godsvogner, varebiler og biler 50112000 - Reparasjon og vedlikeholdstjenester av bilerTildelinger
| Vinner | Verdi | Dato |
|---|---|---|
| Toyota Oslo AS 950273038 ↗ | 5 114 720 kr | 30.09.2024 |
Om denne anskaffelsen
Denne kunngjøringen ble publisert på TED (EU) 30. september 2024 av Oslo kommune v/ Vann- og avløpsetaten. Estimert verdi er 5 114 720 kr, eks. mva.
Tilbydere bør lese hele konkurransegrunnlaget nøye og merke seg kvalifikasjonskrav, tildelingskriterier og frister. Spørsmål til konkurransen rettes til oppdragsgiver.
Andre anbud fra Oslo kommune v/ Vann- og avløpsetaten
- Norway – Civil engineering machinery – Hire of machines (03.09.2026)
- Innleie av maskiner (03.09.2026)
- Norway – Gravel, sand, crushed stone and aggregates – Parallel framework agreements for the purchase of crushed stone masses (31.08.2026)
- Parallelle rammeavtaler om kjøp av knuste steinmasser (31.08.2026)
- Norway – Ferric sulphate – Tender invitation: Purchase of iron sulphate (27.08.2026)
Lignende anbud
Flere anbud i samme bransje
- Norway – Car maintenance services – Leasing vehicles sørreisa kommune · Sørreisa kommune (25.08.2026)
- Leasingbiler Sørreisa kommune · Sørreisa kommune (25.08.2026)
- Norway – Passenger cars – 53-BYM-2026 Framework agreement for the hire of electric service vehicles for the Agency for Urban Environment · Oslo kommune v/ Bymiljøetaten · avsluttet (31.07.2026)
- 53-BYM-2026 Rammeavtale for leie av elektriske tjenestebiler til Bymiljøetaten · Oslo kommune v/ Bymiljøetaten · avsluttet (30.07.2026)
- 2026-055 Brukt tre-akslet trekkvogn til føreropplæring · Møre og Romsdal Fylkeskommune · avsluttet (26.06.2026)
- 2026-056 Leasing av biler til Rauma VGS · Møre og Romsdal Fylkeskommune · avsluttet (26.06.2026)
- 2026-051 Leasing av biler til Rauma VGS · Møre og Romsdal Fylkeskommune · avsluttet (12.06.2026)
- Norway – Passenger cars – 53-BYM-2026 Framework agreement for the hire of electric vehicles for the Agency for Urban Environment · Oslo kommune v/ Bymiljøetaten · avsluttet (09.06.2026)
- 53-BYM-2026 Rammeavtale for leie av elektriske tjenestebiler til Bymiljøetaten · Oslo kommune v/ Bymiljøetaten · avsluttet (09.06.2026)
- Kjøp av 28 stk. brukte personbiler til hjemmetjenesten · Oslo kommune v/Bydel Nordre Aker · tildelt (09.06.2026)