Norway – Software consultancy services – The procurement of a frontend developer to GeoWeb
☆ Bokmerk📊 Få full anbudsanalyse (PDF)
4-siders rapport med kjøperens historikk, sannsynlige konkurrenter, pris-benchmark og risiko-signaler. 199 kr per anbud. Pro-abonnenter får 10/mnd inkludert.
Sammendrag fra kunngjøring og vedlegg (AI-generert)
Hva skal kjøpes inn?
Det skal inngås en kontrakt for kjøp av konsulenttjenester til GeoWeb-prosjektet. Konsulenten skal arbeide som en del av et internasjonalt scrum-team med utvikling og forvaltning av GeoWeb, et skybasert frontend-verktøy for meteorologer.
Sentrale krav til leverandør
- Må være flytende i skriftlig og muntlig engelsk.
- Ingen spesifikke krav til sertifikater, omsetning eller erfaring er nevnt.
Praktiske forhold
- Arbeidet er timebasert med en ramme på 1,000,000 NOK (ekskl. mva).
- Det er opsjoner for å utvide oppdraget i tre faser opp til totalt 7,000,000 NOK (ekskl. mva).
- Leveringssted/geografi er ikke oppgitt.
- Antall leveranser per år er ikke oppgitt.
Tildelingskriterier
Ikke spesifisert i utdraget.
Generert fra kunngjøring og 0 vedlegg. Les originaldokumentene for autoritative krav.
Beskrivelse
The purpose of the procurement is to enter into a contract for the purchase of assistance for the GeoWeb project. The Meteorological Institute in Norway (MET Norway) wishes to provide consulting assistance for the GeoWeb project. They need a consultant to work as part of an international scrum team dedicated to the development and management of the GeoWeb meteorology tool. GeoWeb is a cloud-native frontend application that assists meteorologists in issuing hazard warnings and other weather forecasts. The work is hourly-based with a framework of 1,000,000 NOK (excluding VAT), with options to extend the assignment in three phases up to a total of 7,000,000 NOK (excluding VAT). The candidate must be fluent in written and spoken English.A complete description of the delivery follows from the requirements specification.
Markedskontekst
Basert på 39 historiske tildelinger innen samme bransje og fylke.
Mest aktive vinnere
- Crayon AS 5 kontrakter
- KPMG AS (Hovedenhet) 3 kontrakter
- Atea AS (Hovedenhet) 3 kontrakter
- EY 2 kontrakter
- Atea AS 2 kontrakter
Se alle vinnere innen Konsulentvirksomhet i forbindelse med programvare →
Bransjekoder (CPV)
72266000 - Konsulentvirksomhet i forbindelse med programvare 73220000 - Konsulentvirksomhet i forbindelse med utviklingGeografi
OsloStedet er hentet direkte fra kunngjøringen og kan være oppdragsgivers administrative region, ikke nødvendigvis der ytelsen faktisk leveres.
Om denne anskaffelsen
Denne kunngjøringen ble publisert på TED (EU) 29. juni 2026 av Meteorologisk Institutt.
Tilbydere bør lese hele konkurransegrunnlaget nøye og merke seg kvalifikasjonskrav, tildelingskriterier og frister. Spørsmål til konkurransen rettes til oppdragsgiver.
Andre anbud fra Meteorologisk Institutt
- Anskaffelse av frontend utvikler til GeoWeb (29.06.2026)
- Gjennomføring av samfunnsøkonomisk analyse av farevarslingen ved MET (30.04.2026)
- Norway – Miscellaneous food products – Procurement of groceries for a canteen - Oslo (20.04.2026)
- Anskaffelse av kolonialvarer til kantine - Oslo (17.04.2026)
- Norway – Miscellaneous food products – Procurement of groceries for a canteen - Oslo (16.04.2026)
Lignende anbud
Flere anbud i samme bransje
- Markedsundersøkelse - Bistand til forebygging av registermanipulasjon · Registerenheten i Brønnøysund (04.09.2026)
- Invitasjon til markedsdialog - Felles nasjonal KI-satsning for kommuner og fylkeskommuner · KS (Kommunesektorens organisasjon) (27.08.2026)
- Norway – Application service providers – Geopolitical Intelligence Analysis - Preliminary market reserach · Politiets fellestjenester · avsluttet (20.08.2026)
- Geopolitical Intelligence Analysis - Preliminary market reserach · Politiets fellestjenester (20.08.2026)
- Anskaffelse av elektronisk pasientjournal til legevakten og kommunale legekontor · Sandnes kommune · avsluttet (07.08.2026)
- Norway – Software supply services – Contract Award - Negotiating licences, software and services from Microsoft · Digitaliseringsdirektoratet · tildelt (03.08.2026)
- Kontraktstildeling - Forhandler lisenser, programvare og tjenester fra Microsoft · Digitaliseringsdirektoratet · tildelt (03.08.2026)
- Prosjektledertjeneste - Aidn EPJ-løsning (HSG) · Lillehammer Kommune · avsluttet (30.07.2026)
- Norway – IT services: consulting, software development, Internet and support – Communication of consultancy services within digitalisation. · OsloMet - storbyuniversitetet · tildelt (23.07.2026)
- Formidling av konsulenttjenester innen digitalisering · OsloMet - storbyuniversitetet · tildelt (23.07.2026)