Norway – Software supply services – Procurement of a core bank system
☆ Bokmerk📊 Få full anbudsanalyse (PDF)
4-siders rapport med kjøperens historikk, sannsynlige konkurrenter, pris-benchmark og risiko-signaler. 199 kr per anbud. Pro-abonnenter får 10/mnd inkludert.
Sammendrag fra kunngjøring og vedlegg (AI-generert)
Hva skal kjøpes inn?
Innovation Norway søker etter et kjernebanksystem som kan forbedre funksjonalitet, fleksibilitet, og effektivitet. Systemet skal minimere manuelle operasjoner, sikre datakonsistens, og tilby avanserte analyse- og rapporteringsfunksjoner, samt støtte sanntids porteføljestyring.
Sentrale krav til leverandør
- Systemet må tilby moderne og brukervennlige funksjoner.
- Det skal ha robuste integrasjonsmuligheter med andre systemer.
- Leverandøren må kunne demonstrere evne til å redusere risiko for menneskelige feil gjennom automatisering og effektive arbeidsflyter.
- Det kreves omfattende analyse- og rapporteringsfunksjoner for beslutningsstøtte.
Praktiske forhold
- Ikke oppgitt.
- Ikke oppgitt.
- Ikke oppgitt.
- Ikke oppgitt.
Tildelingskriterier
Ikke spesifisert i utdraget.
Generert fra kunngjøring og 0 vedlegg. Les originaldokumentene for autoritative krav.
Beskrivelse
Innovation Norway is looking for a core bank system that can provide improvements to the following areas: Improved functionality and flexibility: The goal is to have a modern, user-friendly core bank system that offers advanced features and a high degree of flexibility to adapt to Innovation Norway's developing needs. Simplified processes: The goal is to minimise manual operations and reduce the risk of human errors by implementing efficient work flow and controls, thereby improving operational efficiency and reducing unnecessary risks. This includes improved operations, seamless digitalisation, robust integration capabilities and automation support. Data consistency and integration: The requirement is a system that ensures data consistency, eliminates duplicates and enables seamless integration with other systems. Advanced analysis and reporting: The objective is to have comprehensive analysis and reporting functions at both a micro and macro level to provide accurate insights for decision making. Real time portfolio management: The desired solution ought to enable continual monitoring of financial and economic parameters, facilitate real time risk assessment, support accurate forecasting and strengthen the optimisation of portfolio utilisation.
Markedskontekst
Basert på 341 historiske tildelinger innen samme bransje.
Mest aktive vinnere
- Crayon AS 27 kontrakter
- Visma Enterprise AS 20 kontrakter
- Atea AS 11 kontrakter
- Atea AS (Hovedenhet) 8 kontrakter
- Crayon AS 8 kontrakter
Se alle vinnere innen Datatjenester: rådgivning, programvareutvikling, internett og systemstøtte →
Krav og betingelser
Strukturerte felter fra konkurransegrunnlaget (eForms-XML).
Tildelingskriterier
- ( %)
- ( %)
Bransjekoder (CPV)
72000000 - Datatjenester: rådgivning, programvareutvikling, internett og systemstøtte 72200000 - Programmering av software og rådgivning 72220000 - Systemtjenester og tekniske konsulenttjenester 72221000 - Konsulentvirksomhet i forbindelse med forretningsanalyser 72222300 - IT-tjenester 72223000 - Gjennomgang av behov for informasjonsteknologi 72240000 - Systemanalyse og programmering 72250000 - System- og støttetjenester 72260000 - Programvarerelaterte tjenester 72267100 - Vedlikehold av IT-programvare 72268000 - Levering av programvareTildelinger
| Vinner | Verdi | Dato |
|---|---|---|
| Knowit Financial Solutions AS 911954656 ↗ | 7 000 000 kr | 26.06.2025 |
Om denne anskaffelsen
Denne kunngjøringen ble publisert på TED (EU) 26. juni 2025 av INNOVASJON NORGE. Estimert verdi er 7 000 000 kr, eks. mva.
Tilbydere bør lese hele konkurransegrunnlaget nøye og merke seg kvalifikasjonskrav, tildelingskriterier og frister. Spørsmål til konkurransen rettes til oppdragsgiver.
Andre anbud fra INNOVASJON NORGE
- Norway – Research consultancy services – Framework agreement for annual estimations and further development of methods connected to the effect indicators (results) in Innovasjon Norge's system for performance management and performance management (MRS). (17.08.2026)
- Rammeavtale knyttet til årlig estimering og videreutvikling av metoder knyttet til effektindikatorene (resultater) i Innovasjon Norges system for mål- og resultatstyring (MRS) (17.08.2026)
- Norway – Telecommunications services – Telecommunication and switchboard (11.08.2026)
- Telekommunikasjon og sentralbord (11.08.2026)
- Norway – Patent and copyright consultancy services – Services for handling Innovation Norway's brand portfolio. (10.06.2026)
Lignende anbud
Flere anbud i samme bransje
- Norway – Content or data standardization and classification services – 26/01369 Data Vault 2.0 modelling tool - FHI · Norsk Helsenett SF (27.08.2026)
- Norway – Software implementation services – EPJ health centre - Målselv municipality (stage 1: Qualification) · Målselv kommune (27.08.2026)
- Invitasjon til markedsdialog - Felles nasjonal KI-satsning for kommuner og fylkeskommuner · KS (Kommunesektorens organisasjon) (27.08.2026)
- Data Vault 2.0 modelling tool - FHI · Norsk Helsenett SF (27.08.2026)
- Anskaffelse helpdesksystem – sakssystem for brukerstøtte · Melhus Kommune · tildelt (26.08.2026)
- EPJ helsestasjon - Målselv kommune (trinn 1: Kvalifisering) · Målselv kommune (26.08.2026)
- Norway – Software supply services – New case/archive system Hadsel municipality · Hadsel kommune (25.08.2026)
- Norway – Software package and information systems – RFI - Procurement of a Lisence solution provider · Politiets fellestjenester · avsluttet (25.08.2026)
- RFI - Anskaffelse av Lisence solution provider · Politiets fellestjenester (25.08.2026)
- Nytt sak-/arkivsystem Hadsel kommune · Hadsel kommune (24.08.2026)