Norway – Drilling derricks – Procurement of a drilling tower for geotechnical ground surveys.
☆ Bokmerk📊 Få full anbudsanalyse (PDF)
4-siders rapport med kjøperens historikk, sannsynlige konkurrenter, pris-benchmark og risiko-signaler. 199 kr per anbud. Pro-abonnenter får 10/mnd inkludert.
Sammendrag fra kunngjøring og vedlegg (AI-generert)
Hva skal kjøpes inn?
Det skal anskaffes en ny boretårn for geotekniske grunnundersøkelser, da en av de nåværende boreinnretningene er moden for utskifting. Boretårnet skal brukes i henhold til Statens vegvesens håndbøker og Norges Geotekniske Forenings retningslinjer for utførelse av grunnundersøkelser.
Sentrale krav til leverandør
- Ingen spesifikke krav nevnt i teksten.
Praktiske forhold
- Boretårnet er primært ment for bruk i Midt/Nord-Norge, men kan benyttes over hele landet.
- Ingen opplysninger om kontraktslengde, opsjoner, leveringssted eller antall leveranser per år er gitt.
Tildelingskriterier
Ikke spesifisert i utdraget.
Generert fra kunngjøring og 0 vedlegg. Les originaldokumentene for autoritative krav.
Beskrivelse
The Norwegian Public Roads Administration, c/o the Operations and Maintenance Division, Ground Drilling, shall procure a new drilling tower for geotechnical ground surveys, as one of the current drilling rig is now ripe for replacement. The drilling tower shall be used for ground surveys in accordance with the Norwegian Public Roads Administration's handbooks and the Norwegian Geotechnical Association ́s messages on the execution of ground surveys. The drilling tower is primarily intended to be used in the Mid/North Norway, but it can be used nationwide.
Bransjekoder (CPV)
43130000 - Boreutstyr 44212211 - Boretårn 50530000 - Reparasjon og vedlikehold av maskiner 80590000 - OpplæringstjenesterOm denne anskaffelsen
Denne kunngjøringen ble publisert på TED (EU) 27. mai 2026 av Statens vegvesen. Estimert verdi er 2 390 000 kr, eks. mva.
Tilbydere bør lese hele konkurransegrunnlaget nøye og merke seg kvalifikasjonskrav, tildelingskriterier og frister. Spørsmål til konkurransen rettes til oppdragsgiver.
Andre anbud fra Statens vegvesen
- Norway – IT services: consulting, software development, Internet and support – SAP Data Services Maintenance Contract (04.09.2026)
- SAP Data Services vedlikeholdsavtale (04.09.2026)
- Norway – Construction work – Market meeting E39 Smiene-Harestad (02.09.2026)
- Markedsmøte E39 Smiene-Harestad (02.09.2026)
- E136 Busstopp Color Line stadion (02.09.2026)
Lignende anbud
Flere anbud i samme bransje
- Anskaffelse av boretårn for geoteknisk grunnundersøkelse · Statens vegvesen · tildelt (27.05.2026)
- Norway – Drilling derricks – Procurement of a drilling tower for geotechnical ground surveys. · Statens vegvesen · avsluttet (13.04.2026)
- Anskaffelse av boretårn for geoteknisk grunnundersøkelse · Statens vegvesen · avsluttet (10.04.2026)
- Norway – Drilling derricks – Procurement of a drilling tower for geotechnical ground surveys. · Statens vegvesen · avsluttet (11.03.2026)
- Norway-Moss: Mobile drilling derricks · Statens vegvesen · tildelt (21.06.2022)
- Norway-Moss: Mobile drilling derricks · Statens vegvesen · avsluttet (06.05.2022)
- Norway-Oslo: Drilling derricks · Statens vegvesen · tildelt (11.04.2018)
- Kjøp og konstruksjon av boretårn for geotekniske undersøkelser · Statens vegvesen · tildelt (10.04.2018)
- Norway-Oslo: Drilling derricks · Statens vegvesen · avsluttet (17.06.2017)