Norway – Maintenance of information technology software – Open tender contest for a maintenance contract for Qualiware software.
☆ Bokmerk📊 Få full anbudsanalyse (PDF)
4-siders rapport med kjøperens historikk, sannsynlige konkurrenter, pris-benchmark og risiko-signaler. 199 kr per anbud. Pro-abonnenter får 10/mnd inkludert.
Sammendrag fra kunngjøring og vedlegg (AI-generert)
Hva skal kjøpes inn?
Det skal inngås en vedlikeholdskontrakt for Qualiware-programvaren, som DFØ har brukt siden 2012 for prosessdokumentasjon. Tjenestene inkluderer brukerstøtte, feilretting, programvareoppdatering og tilpasninger til DFØs systemer.
Sentrale krav til leverandør
- Leverandøren må sørge for at programvaren alltid er oppdatert.
- Leverandøren skal håndtere feil og sårbarheter i programvaren.
- Leverandøren må kunne bistå DFØ med tekniske spørsmål knyttet til bruk og utvikling av systemet.
- Leverandøren skal tilby brukerstøtte som kan håndtere registrering, varsling, oppfølging og korrigering av feil.
Praktiske forhold
- Vedlikeholdsavtalen gjelder både produksjonsmiljøet og testmiljøet.
- Kontraktslengde og opsjoner er ikke spesifisert.
- Leveringssted/geografi er ikke oppgitt.
- Antall leveranser per år er ikke oppgitt.
Tildelingskriterier
Ikke spesifisert i utdraget.
Generert fra kunngjøring og 0 vedlegg. Les originaldokumentene for autoritative krav.
Beskrivelse
DFØ procured the Qualiware software in 2012 that is used for making, maintaining, and making DFØ ́s process documentation available. All functionality in the software must be maintained, and DFØ therefore needs assistance on services connected to the maintenance of the Qualiware software. This includes, among other things, user support, error recovery, software updating, as well as adaptations to DFØ ́s systems. The maintenance service shall ensure that the software is always up-to-date and accessible to the users, as well as functioning as intended. Tenderers shall be responsible for the software being updated and correcting errors and vulnerabilities in the software. Tenderers must also assist DFØ with technical questions related to the use and development of the system and its content. In addition, this agreement shall ensure that DFØ has access to a user support and support apparatus that can handle registration, notification, follow-up and correction of errors in the system. The maintenance agreement shall apply to both the production environment and the test environment.
Markedskontekst
Basert på 254 historiske tildelinger innen samme bransje.
Mest aktive vinnere
- Crayon AS 13 kontrakter
- TWODAY AS 9 kontrakter
- Crayon AS 8 kontrakter
- Atea AS 7 kontrakter
- Atea AS (Hovedenhet) 5 kontrakter
Se alle vinnere innen Datatjenester: rådgivning, programvareutvikling, internett og systemstøtte →
Krav og betingelser
Strukturerte felter fra konkurransegrunnlaget (eForms-XML).
Tildelingskriterier
- ( %)
- ( %)
Bransjekoder (CPV)
72000000 - Datatjenester: rådgivning, programvareutvikling, internett og systemstøtte 72267100 - Vedlikehold av IT-programvareTildelinger
| Vinner | Verdi | Dato |
|---|---|---|
| Arribatec EA & BPM AS 968455265 ↗ | 2 500 000 kr | 07.05.2025 |
Om denne anskaffelsen
Denne kunngjøringen ble publisert på TED (EU) 7. mai 2025 av Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ). Estimert verdi er 2 500 000 kr, eks. mva.
Tilbydere bør lese hele konkurransegrunnlaget nøye og merke seg kvalifikasjonskrav, tildelingskriterier og frister. Spørsmål til konkurransen rettes til oppdragsgiver.
Andre anbud fra Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ)
- Norway – Computer facilities management services – Competition for the hire of computer rooms in the Oslo area. (02.09.2026)
- Norway – Business and management consultancy and related services – Competition for the procurement of external resources for the coordination project (17.08.2026)
- Konkurranse om anskaffelse av eksterne ressurser til samordningsprosjektet (17.08.2026)
- Konkurranse om anskaffelse av konsulentbistand for arbeid med Peppol (13.08.2026)
- Norway – Accounting and auditing services – Framework agreement for consultancy services within government accounting. (12.08.2026)
Lignende anbud
Flere anbud i samme bransje
- Norway – Software supply services – Contract Award - Negotiating licences, software and services from Microsoft · Digitaliseringsdirektoratet · tildelt (03.08.2026)
- Kontraktstildeling - Forhandler lisenser, programvare og tjenester fra Microsoft · Digitaliseringsdirektoratet · tildelt (03.08.2026)
- Anskaffelse av digital partner for 22. juli-senteret · 22. JULI-SENTERET · avsluttet (29.07.2026)
- Norway – World wide web (www) site design services – Procurement of a digital partner for the 22 July Centre. · 22. JULI-SENTERET · avsluttet (28.07.2026)
- Anskaffelse av digital partner for 22. juli-senteret · 22. JULI-SENTERET · avsluttet (28.07.2026)
- RFI - Kundeportal integrert med LIMS · Veterinærinstituttet (07.07.2026)
- Norway – IT services: consulting, software development, Internet and support – Procurement - Competition implementation tool (KGV) and contract follow-up tool (KAV), 2026 · Ålesund kommune · tildelt (06.07.2026)
- Anskaffelse - Konkurransegjennomføringsverktøy (KGV) og avtaleoppfølgingsverktøy (KAV), 2026 · Ålesund kommune · tildelt (06.07.2026)
- Norway – Information technology services – Qualification phase - New websites HI.no · Inventura AS (03.07.2026)
- Kvalifikasjonsfase - Nye nettsider HI.no · Inventura AS · avsluttet (03.07.2026)