Norway – Architectural, engineering and planning services – Procurement of architect and consultancy services for the project Helikopterbase Kirkenes, on behalf of Finnmark Hospital.
☆ Bokmerk📊 Få full anbudsanalyse (PDF)
4-siders rapport med kjøperens historikk, sannsynlige konkurrenter, pris-benchmark og risiko-signaler. 199 kr per anbud. Pro-abonnenter får 10/mnd inkludert.
Sammendrag fra kunngjøring og vedlegg (AI-generert)
Hva skal kjøpes inn?
Det skal anskaffes arkitekt- og konsulenttjenester for forprosjektet til en ny helikopterbase ved Kirkenes sykehus. Dette inkluderer utarbeidelse av funksjonsbeskrivelser og teknisk anbudsdokumentasjon for kontrakten.
Sentrale krav til leverandør
- Leverandøren skal levere en komplett konsulentgruppe med ingeniørdesignledelse.
- Alle arkitekttjenester, inkludert SØK-funksjonen, må være inkludert.
- Nødvendige fagkonsulenter for bygg- og tekniske disipliner må være tilgjengelige.
- Tilbyder må kunne levere tilleggstjenester som grunnundersøkelser og støysonerapporter.
- Tilbyder har mulighet for deltakelse i gjennomføringsfasen.
Praktiske forhold
- Det er ikke spesifisert kontraktslengde.
- Opsjoner for tilleggstjenester er inkludert.
- Leveringssted er Kirkenes sykehus.
- Antall leveranser per år er ikke oppgitt.
Tildelingskriterier
Ikke spesifisert i utdraget.
Generert fra kunngjøring og 0 vedlegg. Les originaldokumentene for autoritative krav.
Beskrivelse
Sykehusbygg Health Trust invites tenderers, on behalf of the Finnmark Hospital, to a competition for architect and consultancy services for the preliminary project of a new helicopter base in connection with Kirkenes hospital. This procurement is for the preparation of a preliminary project and function descriptions/technical tender documentation for a contract for a new helicopter base with the accompanying facilities at Kirkenes Hospital. Tenderers shall deliver a complete consultant group with engineering design management, all architect services, including the SØK function and all the necessary professional consultants for building and technical disciplines. Additional services for the delivery of ground surveys (Environment, geotechnical etc.), noise zone reports and aeronautical operative consultancy are included as options. Furthermore, the tenderer has an option to participate in the execution phase.
Markedskontekst
Basert på 1000 historiske tildelinger innen samme bransje.
Mest aktive vinnere
- Norconsult Norge AS 36 kontrakter
- Multiconsult Norge AS 30 kontrakter
- Asplan Viak AS 29 kontrakter
- Sweco Norge AS 23 kontrakter
- HRP AS 21 kontrakter
Se alle vinnere innen Bygge- og anleggsarbeid i forbindelse med Sykehusfasiliteter →
Bransjekoder (CPV)
45215140 - Bygge- og anleggsarbeid i forbindelse med Sykehusfasiliteter 45235110 - Arbeid i forbindelse med flyplasser 71200000 - Arkitekt- og relaterte tjenester 71221000 - Arkitekters tjenesteytelser i forbindelse med bygninger 71222000 - Arkitekters tjenesteytelser i forbindelse med utendørs anlegg 71240000 - Arkitekt-, ingeniør- og planleggingstjenester 71311240 - Ingeniørarbeid i forbindelse med flyplasser 85110000 - Sykehus og tilknyttede tjenester 85142000 - Tjenester i tilknytning til akuttmedisin/ambulansepersonellOm denne anskaffelsen
Denne kunngjøringen ble publisert på TED (EU) 17. april 2024 av Sykehusbygg HF.
Tilbydere bør lese hele konkurransegrunnlaget nøye og merke seg kvalifikasjonskrav, tildelingskriterier og frister. Spørsmål til konkurransen rettes til oppdragsgiver.
Andre anbud fra Sykehusbygg HF
- Norway – Roof-covering work – New Stavanger University Hospital - K2305 Facades and glass roof. (31.08.2026)
- Norway – Mechanical engineering installation works – New Stavanger University Hospital - K2305 Facades and glass roof. (31.08.2026)
- Norway – Mechanical engineering installation works – New Stavanger University Hospital - K2305 Facades and glass roof. (28.08.2026)
- Nye Stavanger Universitetssjukehus - K6302 Rørpost (28.08.2026)
- Nye Stavanger Universitetssjukehus - K6503 Tøy- og avfallssug (26.08.2026)
Lignende anbud
Sortland VGS, Kleiva - Hønsehus
Nordland fylkeskommune v/eiendomsseksjonen som byggherre skal rehabilitere hønsehuset, bygg N, på Sortland videregående skole – studiested Kleiva. Prosjektet utføres som en totalentreprise etter NS840…
Norway – Architectural and related services – Purchase of interior architect services
The Norwegian Public Roads Administration would like tenders for the delivery of workplace design/workplace systems and interior architect assistance. Tenderers shall be able to assist the Contracting…
Norway – Building construction work – Vesteråt BOA - Construction of sheltered accommodation flats
Tenderers are invited to participate in a tender contest for a turnkey contract for the construction of new sheltered accommodation flats. The procurement is for the construction of eight new sheltere…
Oppgradering av ventilasjonsanlegg - Fylkeshuset
Nordland fylkeskommune ønsker å oppgradere ventilasjonsanlegget ved Fylkeshuset i Bodø. Formålet med oppgraderingen er å erstatte dagens hovedaggregat med en mer moderne og energieffektiv løsning, der…
Sortland VGS, Kleiva - rivning internatbygg F
Nordland fylkeskommune v/eiendomsseksjonen som byggherre skal rive internatbygg F, kjent som «nyinternatet», på Sortland videregående skole, studiested Kleiva. Et mindre tilbygg på bygg J driftsbygg s…
Kjøp av interiørarkitekttjenester
Statens vegvesen ønsker tilbud på levering av arbeidsplassutforming/arbeidsplassløsninger og interiørarkitektfaglig bistand. Leverandør skal kunne bistå Oppdragsgiver med gjennomføring av arbeidsplass…
Flere anbud i samme bransje
- Sortland VGS, Kleiva - Hønsehus · Nordland fylkeskommune (29.08.2026)
- Norway – Building construction work – Vesteråt BOA - Construction of sheltered accommodation flats · Sandefjord Kommune (28.08.2026)
- Norway – Architectural and related services – Purchase of interior architect services · Statens vegvesen (28.08.2026)
- Kjøp av interiørarkitekttjenester · Statens vegvesen (28.08.2026)
- Vesteråt BOA - Bygging av omsorgsboliger · Sandefjord Kommune (28.08.2026)
- Kansellering totalentreprise - 300154 VIVA, gjerde · Trondheim kommune · avsluttet (28.08.2026)
- Sortland VGS, Kleiva - rivning internatbygg F · Nordland fylkeskommune (28.08.2026)
- Oppgradering av ventilasjonsanlegg - Fylkeshuset · Nordland fylkeskommune (28.08.2026)
- Norway – Design consultancy services – Framework Agreement for Workplace Concept, Design and Management Advisory Services · Statnett SF · tildelt (27.08.2026)
- Markedsdialog Tunneloppgradering av Eiksundsambandet (2026-064) · Møre og Romsdal Fylkeskommune (27.08.2026)