Utløpt cn-standard EU / TED

Norway – Technical analysis or consultancy services – Procurement of IR scanning for asphalt work 2025

☆ Bokmerk
Oppdragsgiver Statens vegvesen
Tilbudsfrist 7. mai 2025
Publisert 31. mars 2025

📊 Få full anbudsanalyse (PDF)

4-siders rapport med kjøperens historikk, sannsynlige konkurrenter, pris-benchmark og risiko-signaler. 199 kr per anbud. Pro-abonnenter får 10/mnd inkludert.

Sammendrag fra kunngjøring og vedlegg (AI-generert)

Hva skal kjøpes inn?
Det skal anskaffes infrarød skanning for asfaltarbeid i 2025. Formålet med målingene er å registrere temperaturvariasjoner på overflaten umiddelbart etter at asfalten er lagt ut. Målingene skal utføres med infrarød termografisk måleutstyr.

Sentrale krav til leverandør
- Leverandøren må ha erfaring med infrarød termografi.
- Leverandøren må kunne dokumentere bruk av relevant måleutstyr.
- Ingen spesifikke sertifikater eller omsetningskrav er nevnt.

Praktiske forhold
- Kontraktslengde er ikke oppgitt.
- Leveringssted/geografi er ikke spesifisert.
- Antall leveranser per år er ikke oppgitt.

Tildelingskriterier
Ikke spesifisert i utdraget.

Generert fra kunngjøring og 0 vedlegg. Les originaldokumentene for autoritative krav.

Beskrivelse

The contracting authority would like tenders for infrared scanning for asphalt work 2025. The purpose of the heating measurements is to register temperature variations on the surface immediately after laying out. The heating measurements shall be carried out with infrared thermographic measuring equipment.

Markedskontekst

Basert på 70 historiske tildelinger innen samme bransje.

9 000 000 kr Typisk kontraktverdi (median)
1 kr – 160 000 000 kr Prisspenn (min – maks)
48 Ulike leverandører har vunnet i denne nisjen

Mest aktive vinnere

Se alle vinnere innen Apparater til overflateobservasjon av temperatur eller luftfuktighet →

Bransjekoder (CPV)

38126300 - Apparater til overflateobservasjon av temperatur eller luftfuktighet 38300000 - Måleinstrumenter 38410000 - Måleinstrumenter 71353000 - Overflatemålinger 71621000 - Teknisk analyse- og rådgivingstjenester

Om denne anskaffelsen

Denne kunngjøringen ble publisert på TED (EU) 31. mars 2025 av Statens vegvesen.

Tilbydere bør lese hele konkurransegrunnlaget nøye og merke seg kvalifikasjonskrav, tildelingskriterier og frister. Spørsmål til konkurransen rettes til oppdragsgiver.

Andre anbud fra Statens vegvesen

Lignende anbud

Aktiv · Møre og Romsdal Fylkeskommune · Frist 16.09.2026

Kartlegging av kritiske punkt i bekker og bratte vassdrag

1 Generell beskrivelse 1.1 Om Oppdragsgiver Oppdragsgiver for denne konkurransen er Møre og Romsdal fylkeskommune ved kompetanse og næringsavdelinga, seksjon for marin og miljø (og kommunene Sunndal…

1 000 000 kr
30.08.2026
10 dager igjen
Aktiv · SYKEHUSINNKJØP HF · Frist 30.09.2026

Norway – Architectural, construction, engineering and inspection services – Analysing services for food articles to the health authorities in Helse Sør-Øst

Sub-contract 1 comprises the procurement of sample taking equipment, analysis and consultancy services for Oslo University Hospital, Akershus University Hospital HF and Sykehuset Innlandet HF. The fol…

27.08.2026
23 dager igjen

Markedsdialog Tunneloppgradering av Eiksundsambandet (2026-064)

Bakgrunn Møre og Romsdal fylkeskommune har behov for å gjennomføre markedsdialog knyttet til tunneloppgraderingsprosjektet på Eiksundsambandet. Dialogen skal gjennomføres som et åpent informasjonsmøt…

27.08.2026
Aktiv · SYKEHUSINNKJØP HF · Frist 30.09.2026

Analysetjenester for næringsmidler til helseforetakene i Helse Sør-Øst

Formålet med anskaffelsen er å etablere en rammeavtale på mikrobiologiske og kjemiske analyser av prøver fra næringsmidler, produksjonsmiljø og vann. Analysene gjennomføres som en del av helseforetake…

27.08.2026
24 dager igjen

Markedsdialog: Konsulentbistand til helhetlig eiendomsstrategi

Troms fylkeskommune inviterer leverandører til markedsdialog i forbindelse med en planlagt anskaffelse av konsulentbistand for utarbeidelse av en helhetlig eiendomsstrategi. Formålet med dialogen er å…

25.08.2026
Aktiv · Trøndelag Fylkeskommune · Frist 25.09.2026

Mulighetsstudie - treffsikre tiltak for grønne reiser i Innherredsbyen

Bakgrunn Innherredsbyen er et etablert samarbeid om bærekraftig areal- og transportutvikling mellom kommunene Frosta, Inderøy, Levanger, Snåsa, Steinkjer og Verdal, Innherred interkommunale politiske…

1 200 000 kr
19.08.2026
19 dager igjen

Flere anbud i samme bransje