Tildelt can-standard EU / TED

Norway – Other passenger cars – Procurement of electric goods vans with a payload of approx. 600 kg and with 4x4 wheel drive (up to 15 units).

☆ Bokmerk
Estimert verdi 10 889 021 kr
Publisert 31. mars 2025

📊 Få full anbudsanalyse (PDF)

4-siders rapport med kjøperens historikk, sannsynlige konkurrenter, pris-benchmark og risiko-signaler. 199 kr per anbud. Pro-abonnenter får 10/mnd inkludert.

Sammendrag fra kunngjøring og vedlegg (AI-generert)

Hva skal kjøpes inn?
Det skal anskaffes opptil 15 elektriske varebiler med en nyttelast på ca. 600 kg og 4x4 drift. Formålet med anskaffelsen er å erstatte eldre varebiler som ikke lenger oppfyller miljøkravene, samt å redusere driftskostnadene og miljøpåvirkningen.

Sentrale krav til leverandør
- Leveransen skal inkludere elektriske varebiler med 4x4 drift.
- Varebilene må tilpasses behovene til spesialistgruppene i VAV.
- Ingen spesifikke kvalifikasjonskrav er nevnt i teksten.

Praktiske forhold
- Levering av 10 varebiler er planlagt i 2025, med opsjon på 5 varebiler i 2026.
- Leveringstidspunktet for varebilene vil være et forhandlingspunkt.
- Varebilene skal fordeles mellom ulike faggrupper i etaten, inkludert rørleggere, elektrikere og andre grupper.

Tildelingskriterier
Ikke spesifisert i utdraget.

Generert fra kunngjøring og 0 vedlegg. Les originaldokumentene for autoritative krav.

Beskrivelse

With this procurement, VAV will replace the agency's older goods vans that no longer meet environmental requirements. The replacement is done in order to keep the operational costs at an acceptable level, as well as to achieve a lower environmental impact by switching to electric vehicles in the goods vans. The procurement of up to 15 electric goods vans with a payload of approx. 600 kg and with 4x4 wheel drive is divided between: delivery of 10 electric goods vans in 2025 and an option for the delivery of five electric goods vans in 2026. The delivery time for the electric goods vans shall be one of the topics of negotiation. VAV reserves the right, therefore, to change the dates for the delivery. The procured goods vans shall be divided between different trade groups in the agency, including the vehicles that shall be used by the following trades: plumbers, electricians, meter readers, listeners, the driving office, as well as other groups in H5/B6. The vehicles ́ functional qualities must be adapted to the specialist group ́s needs. VAV will procure goods vans with electric motor in combination with 4x4 wheel drive. See the tender contest for further information.

Markedskontekst

Basert på 75 historiske tildelinger innen samme bransje.

3 446 985 kr Typisk kontraktverdi (median)
30 089 kr – 700 000 000 kr Prisspenn (min – maks)
44 Ulike leverandører har vunnet i denne nisjen

Mest aktive vinnere

Se alle vinnere innen Andre passasjerbiler →

Krav og betingelser

Strukturerte felter fra konkurransegrunnlaget (eForms-XML).

Tildelingskriterier

  • ( %)
  • ( %)

Bransjekoder (CPV)

34115000 - Andre passasjerbiler 34330000 - Reservedeler til godsvogner, varebiler og biler 50112000 - Reparasjon og vedlikeholdstjenester av biler

Tildelinger

VinnerVerdiDato
Møller Oslo AS 986130861 ↗ 10 889 021 kr 31.03.2025

Om denne anskaffelsen

Denne kunngjøringen ble publisert på TED (EU) 31. mars 2025 av Oslo kommune v/ Vann- og avløpsetaten. Estimert verdi er 10 889 021 kr, eks. mva.

Tilbydere bør lese hele konkurransegrunnlaget nøye og merke seg kvalifikasjonskrav, tildelingskriterier og frister. Spørsmål til konkurransen rettes til oppdragsgiver.

Andre anbud fra Oslo kommune v/ Vann- og avløpsetaten

Lignende anbud

Flere anbud i samme bransje