Norway – Salvage and refloating services – 21-BYM-2023 Procurement of framework agreement for raising, salvage and removal of boats from the Oslo Fjord.
☆ Bokmerk📊 Få full anbudsanalyse (PDF)
4-siders rapport med kjøperens historikk, sannsynlige konkurrenter, pris-benchmark og risiko-signaler. 199 kr per anbud. Pro-abonnenter får 10/mnd inkludert.
Sammendrag fra kunngjøring og vedlegg (AI-generert)
Hva skal kjøpes inn?
Det skal inngås en rammeavtale for heving, berging og fjerning av båter fra indre Oslofjord. Tjenestene omfatter fjerning av båter der eier ikke kan identifiseres eller er insolvent, samt tiltak for å forhindre forurensning.
Sentrale krav til leverandør
- Leverandøren må kunne utføre heving og fjerning av båter.
- Tjenestene må inkludere disposisjon av båter til godkjent destruksjonssted.
- Leverandøren må ha erfaring med lignende oppdrag.
- Sertifisering for håndtering av avfall kan være nødvendig.
- Ikke spesifisert.
Praktiske forhold
- Avtalen gjelder for Oslofjorden innenfor Oslos kommunegrenser.
- Oppdragene kan inkludere lagring av båter på land før eventuell destruksjon.
- Ikke spesifisert antall leveranser per år.
- Ikke spesifisert kontraktslengde.
Tildelingskriterier
Ikke spesifisert i utdraget.
Generert fra kunngjøring og 0 vedlegg. Les originaldokumentene for autoritative krav.
Beskrivelse
As a part of the administration there is sometimes a need to remove boats from inner Oslofjord. The boats can be displaced or wrecked and where the owner cannot be identified and charged for the removal of the boat. As long as these boats remain in the fjord areas, this contributes to inconvience for the municipality ́s employees and inhabitants as it regards accessibility and danger of pollution with varying damage potential. The procurement is being made in order to give the Agency for Urban Environment and Oslo Havn KF a contract with a service provider who can carry out assignments involving raising and removing boats where the owner of the boat is not identifiable, or the owner is insolvent to cost the salvage itself. The contract is for assignments involving lifting, removing and disposing of boats to a certified site for destruction/redevelopment. The agreement is geographically limited to the Oslo Fjord within Oslo's municipal borders. The assignments will mainly be connected to situations where the owner of the boat is not identifiable or is insolvent to cost the salvage himself and where there is a risk of pollution. In some cases the assignments can also include removal of boats that shall be stored on land for a period pending clarification with owners, before they are possibly delivered to a certified final reception for clearance and destruction. The assignments that are awarded under the framework agreement can involve one or several of the mentioned elements. The framework agreement includes services that are necessary for the execution of the assignments as described in this framework agreement and in each call-off contract. Adjoining assignments such as securing a vessel, e.g. outlay of drains and clearing around vessels, can also occur as preventive measures for pollution and sinking.
Markedskontekst
Basert på 12 historiske tildelinger innen samme bransje.
Mest aktive vinnere
- Kambo Marina AS 2 kontrakter
- Viking Redningstjeneste AS 2 kontrakter
- OSM Offshore Bergen AS 1 kontrakt
- Syncrolift AS 1 kontrakt
- REDGO NORWAY AS 1 kontrakt
Krav og betingelser
Strukturerte felter fra konkurransegrunnlaget (eForms-XML).
Tildelingskriterier
- ( %)
- ( %)
- ( %)
- ( %)
Bransjekoder (CPV)
50243000 - Opphugging av skip 63725000 - Berging og heving 63725100 - Berging av fartøyer 63727100 - Slepebåttjenester 66519700 - Administrasjon i forbindelse med bergingstjenester 71351800 - Topografi- og dykkertjenester 90500000 - Avfallstjenester 90510000 - AvfallshåndteringOm denne anskaffelsen
Denne kunngjøringen ble publisert på TED (EU) 10. januar 2025 av Oslo kommune v/ Bymiljøetaten. Estimert verdi er 20 000 000 kr, eks. mva.
Dette er en rammeavtale, som betyr at oppdragsgiveren inngår avtale med en eller flere leverandører for å regulere fremtidige bestillinger uten å gjennomføre full konkurranse hver gang.
Tilbydere bør lese hele konkurransegrunnlaget nøye og merke seg kvalifikasjonskrav, tildelingskriterier og frister. Spørsmål til konkurransen rettes til oppdragsgiver.
Andre anbud fra Oslo kommune v/ Bymiljøetaten
- Norway – Management-related services – Procurement of secretariat and general manager function for Vegforum for byer og tettsteder (VBT) (04.09.2026)
- Norway – Repair and maintenance services – 50-BYM-2026 - Framework agreement for bicycle workshop services (03.09.2026)
- 50-BYM-2026 - Rammeavtale for sykkelverkstedtjenester (03.09.2026)
- 73-BYM-2026 - Anskaffelse av totalentreprenør til rehabilitering av Jesperud klubbhus (03.09.2026)
- Sykkelvei i Grenseveien - Østensjøveien (03.09.2026)
Lignende anbud
Markedsundersøkelse (RFI) på inntauings- og bergingstjenester, samt auksjon av transportmidler
Markedsundersøkelse (RFI) på inntauings- og bergingstjenester, samt auksjon av transportmidler
Flere anbud i samme bransje
- Ship Management-kontrakt for MS Elektron · Statnett SF · tildelt (25.06.2026)
- Norway – Automobile emergency road services – Market survey (RFI) on disposal and salvage services, as well as auction of means of transport. · Politiets fellestjenester · avsluttet (04.06.2026)
- Markedsundersøkelse (RFI) på inntauings- og bergingstjenester, samt auksjon av transportmidler · Politiets fellestjenester (04.06.2026)
- Elektro-optiske (EO) og infrarøde (IR) kamerasystemer til Indre Kystvakt (IKV) - Kvalifikasjonsfase · KYSTVERKET · avsluttet (26.05.2026)
- Oljeopptaker – For tyngre bunkersoljer (VLFSO/ULSFO/HSFO) - Kvalifikasjonsfase · KYSTVERKET · avsluttet (20.05.2026)
- Leverandørkonferanse i forbindelse med anskaffelse av Elektro-optiske (EO) og infrarøde (IR) kamerasystemer til Indre Kystvakt (IKV) · KYSTVERKET · avsluttet (09.03.2026)
- Ship Management-kontrakt for MS Elektron · Statnett SF · avsluttet (18.08.2025)
- Norway – Salvage and refloating services – 21-BYM-2023 Procurement of framework agreement for raising, salvage and removal of boats from the Oslo Fjord. · Oslo kommune v/ Bymiljøetaten · tildelt (09.07.2025)
- 21-BYM-2023 Anskaffelse av rammeavtale for heving-, berging- og fjerning av båter fra Oslofjorden · Oslo kommune v/ Bymiljøetaten · tildelt (09.07.2025)
- 21-BYM-2023 Anskaffelse av rammeavtale for heving-, berging- og fjerning av båter fra Oslofjorden · Oslo kommune v/ Bymiljøetaten · avsluttet (10.01.2025)