Norway – Specialised boats – Market survey on the procurement of fire and rescue vessels.
☆ Bokmerk📊 Få full anbudsanalyse (PDF)
4-siders rapport med kjøperens historikk, sannsynlige konkurrenter, pris-benchmark og risiko-signaler. 199 kr per anbud. Pro-abonnenter får 10/mnd inkludert.
Om dette anbudet
Norway – Specialised boats – Market survey on the procurement of fire and rescue vessels er en offentlig anbudskonkurranse kunngjort av Oslo kommune v/ Utviklings- og kompetanseetaten 17.02.2025. Konkurransen gjelder kjøp innen spesialbåter. Estimert kontraktverdi var 60,0 mill kr. Konkurransen er publisert via EU TED. Kunngjøringen har referanse ted:104469-2025 og er også klassifisert under skip og båter, fiskebåter, krisebåter og andre spesielle fartøy, redningsskip, overvåkningsbåter. Det er totalt 28 tildelte kontrakter innen spesialbåter i vår database med median kontraktverdi på 16,4 mill kr.
Markedskontekst
Basert på 28 historiske tildelinger innen samme bransje.
Mest aktive vinnere
- Maritime Partner AS 3 kontrakter
- Selfa Arctic AS 2 kontrakter
- GOT Marine as 2 kontrakter
- MARINA HARBOUR SOLUTIONS AS 2 kontrakter
- Smart Marine AS 2 kontrakter
Bransjekoder (CPV)
34500000 - Skip og båter 34513000 - Fiskebåter, krisebåter og andre spesielle fartøy 34513700 - Redningsskip 34521000 - Spesialbåter 34521100 - Overvåkningsbåter 34521200 - Tollpatruljebåter 34521300 - Politipatruljebåter 35110000 - Brannslukkings-, rednings- og sikkerhetsutstyr 75250000 - Brannvesen og redningstjenesterOm denne anskaffelsen
Denne kunngjøringen ble publisert på TED (EU) 17. februar 2025 av Oslo kommune v/ Utviklings- og kompetanseetaten. Estimert verdi er 60 000 000 kr, eks. mva.
Tilbydere bør lese hele konkurransegrunnlaget nøye og merke seg kvalifikasjonskrav, tildelingskriterier og frister. Spørsmål til konkurransen rettes til oppdragsgiver.
Andre anbud fra Oslo kommune v/ Utviklings- og kompetanseetaten
- Norway – IT services: consulting, software development, Internet and support – ICT consultancy services (25.06.2026)
- IKT-konsulenttjenester (23.06.2026)
- Norway – IT services: consulting, software development, Internet and support – ICT consultancy services (02.06.2026)
- IKT-konsulenttjenester (02.06.2026)
- Norway – Various office equipment and supplies – Framework agreement for the purchase of consumables (15.04.2026)
Lignende anbud
Flere anbud i samme bransje
- Markedsundersøkelse maritime kapasiteter - fartøy · Politiets fellestjenester (03.09.2026)
- Norway – Fire vessels – Fireboat GBR 2026 · Porsgrunn kommune (24.08.2026)
- Brannbåt GBR 2026 · Porsgrunn kommune (24.08.2026)
- Norway – Fishing, emergency and other special vessels – Maritime Safety and Work boats · FORSVARSMATERIELL · avsluttet (21.07.2026)
- Maritime Safety and Work boats · FORSVARSMATERIELL · avsluttet (21.07.2026)
- Norway – Boats – Procurement of two operational boats for the skerry service in inner Oslofjord. · Oslo kommune v/ Bymiljøetaten (06.07.2026)
- Kjøp av 2 stk. driftsbåter til skjærgårdstjenesten i indre Oslofjord · Oslo kommune v/ Bymiljøetaten (06.07.2026)
- Patruljefartøy til maritim innsats i Tolletaten · Tolletaten · tildelt (09.06.2026)
- Kontrakt om levering av service, vedlikehold, reparasjon og opplag av båter · Oslo politidistrikt · avsluttet (08.06.2026)
- Norway – Boats – P1223 - Navigation training vessels - Pre-Qualification Phase · FORSVARSMATERIELL · avsluttet (02.06.2026)