Norway – Washing and dry-cleaning services – Procurement of laundry services.
☆ Bokmerk📊 Få full anbudsanalyse (PDF)
4-siders rapport med kjøperens historikk, sannsynlige konkurrenter, pris-benchmark og risiko-signaler. 199 kr per anbud. Pro-abonnenter får 10/mnd inkludert.
Beskrivelse
The aim of the procurement is to enter into a contract for laundry services with a service provider for Health and Care Services in Sortland municipality.
Markedskontekst
Basert på 215 historiske tildelinger innen samme bransje.
Mest aktive vinnere
- Nor Tekstil AS 37 kontrakter
- Nor Tekstil AS 22 kontrakter
- NOR TEKSTIL AS 21 kontrakter
- ELIS NORGE AS 13 kontrakter
- Elis Norge AS (hovedenhet) 11 kontrakter
Bransjekoder (CPV)
18110000 - Arbeidsklær 18400000 - Spesialklær og tilbehør 18930000 - Sekker og poser 39511200 - Sengelintøy 39512000 - Laken 39514000 - Håndklær 39518000 - Sykehuslintøy 98310000 - Vask og rensing 98311000 - Innsamling av vasketøy 98312000 - Tekstilrensing 98315000 - Stryke-, pressetjenesterOm denne anskaffelsen
Denne kunngjøringen ble publisert på TED (EU) 23. september 2025 av Sortland kommune. Estimert verdi er 9 000 000 kr, eks. mva.
Tilbydere bør lese hele konkurransegrunnlaget nøye og merke seg kvalifikasjonskrav, tildelingskriterier og frister. Spørsmål til konkurransen rettes til oppdragsgiver.
Andre anbud fra Sortland kommune
- Anskaffelse av varebil til helse (28.08.2026)
- Anskaffelse av biler til Helse og omsorg (25.08.2026)
- Norway – Construction management services – Procurement of construction manager multi-purpose hall (25.06.2026)
- Anskaffelse av byggeleder flerbrukshall (25.06.2026)
- Anskaffelse av 1 mellomstor varebil til enheten Infrastruktur. (04.06.2026)
Lignende anbud
Norway – Washing and dry-cleaning services – Laundry services and hire of institution and work wear.
Heim municipality shall enter into a contract for the hire and laundry of textiles for its two departments within health and mastering. The procurement is for a fixed contract period of three years, w…
Vaskeritjenester og leie av institusjons- og arbeidstøy
Heim kommune skal inngå avtale om leie og vask av tøy til sine to avdelinger innen helse og mestring. Anskaffelsen gjelder en fast avtaleperiode på 3 år, med opsjon på forlengelse 1+1 år. Oppdragsgive…
Norway – Washing and dry-cleaning services – Laundry services for linen, patient textiles and work clothes.
Enebakk municipality invites tenderers to a competition for a framework agreement for laundry services, including washing and hire of institution and work wear, as well as washing the residents' perso…
Vaskeritjenester for flattøy, pasienttøy og arbeidstøy
Enebakk kommune inviterer til konkurranse om inngåelse av rammeavtale for vaskeritjenester, herunder vask og leie av institusjons- og arbeidstøy samt vask av beboernes personlige tøy.
Veiledende kunngjøring - Leie og vask av løse gulvmatter til Bergen kommune og samarbeidsparter
Bergen kommune med samarbeidsparter skal anskaffe en ny avtale for leie og vask av løse gulvmatter. Tjenesten omfatter leie og vask av løse gulvmatter, inkludert transport til og fra brukerstedene, in…
Flere anbud i samme bransje
- Norway – Washing and dry-cleaning services – Laundry services and hire of institution and work wear. · Heim kommune (28.08.2026)
- Vaskeritjenester og leie av institusjons- og arbeidstøy · Heim kommune (28.08.2026)
- Norway – Washing and dry-cleaning services – Framework agreement, hire, delivery, washing and transport of work wear and flat textiles – health and care. · Eigersund Kommune · tildelt (27.08.2026)
- Rammeavtale - Leie, levering, vask og transport av arbeidstøy og flattøy - helse og omsorg · Eigersund Kommune · tildelt (27.08.2026)
- Norway – Washing and dry-cleaning services – Laundry services for linen, patient textiles and work clothes. · Enebakk Kommune (26.08.2026)
- Vaskeritjenester for flattøy, pasienttøy og arbeidstøy · Enebakk Kommune (26.08.2026)
- Norway – Washing and dry-cleaning services – RA-26-010- ØT-Laundry services · GJØVIK KOMMUNE FELLESENHET ANSKAFFELSER · tildelt (21.08.2026)
- RA-26-010- ØT-Vaskeritjenester · GJØVIK KOMMUNE FELLESENHET ANSKAFFELSER · tildelt (21.08.2026)
- Norway – Washing and dry-cleaning services – Reserved contract - Framework agreement for laundry services and hire of textiles. 2 time notice · Surnadal kommune · tildelt (05.08.2026)
- Reservert kontrakt - Rammeavtale for vaskeritjenester og leie av tøy. 2 gangs utlysning · Surnadal kommune · tildelt (05.08.2026)