Norway – Construction work – Procurement - Machine contractor and skilled workers, 2024
☆ Bokmerk📊 Få full anbudsanalyse (PDF)
4-siders rapport med kjøperens historikk, sannsynlige konkurrenter, pris-benchmark og risiko-signaler. 199 kr per anbud. Pro-abonnenter får 10/mnd inkludert.
Sammendrag fra kunngjøring og vedlegg (AI-generert)
Hva skal kjøpes inn?
Det skal inngås en rammeavtale for grave- og massetransporttjenester, samt tilknyttede arbeider for forsterkning og forbedringer av kommunale veinett og annen veirelatert infrastruktur. Arbeidene vil omfatte reparasjon, utvikling og vedlikehold av kommunens vann- og avløpssystemer.
Sentrale krav til leverandør
- Kvalifiserte leverandører må være i stand til å utføre grave- og transportarbeid.
- Leverandører må ha erfaring med reparasjon og vedlikehold av vann- og avløpsanlegg.
- Leverandører må kunne håndtere akutte behov, som for eksempel rørbrudd.
- Ikke spesifisert.
Praktiske forhold
- Avtalen vil omfatte flere tilbydere i parallelle avtaler.
- Arbeidene vil primært være knyttet til Ålesund kommune og tilknyttede enheter.
- Det er ikke oppgitt spesifikasjoner om kontraktslengde eller antall leveranser per år.
Tildelingskriterier
Ikke spesifisert i utdraget.
Generert fra kunngjøring og 0 vedlegg. Les originaldokumentene for autoritative krav.
Beskrivelse
The contracting authority would like to use this procurement to enter into a framework agreement with several tenderers (parallel agreements) divided between two geographical areas, provided that there are a sufficient number of qualified Vendors. See "Geographical area" for further information. The aim of the agreement is to cover the contracting authority ́s need for excavation and mass transport services, with the accompanying work in connection with reinforcement and improvements to the municipal road network and other road related infrastructure. Assignments in accordance with the contract will mainly apply for: Assignments in this agreement can be diversified, but repair, development and maintenance work for the municipal community area, including i.a. activities for water and sewage (VA), and Milsam, are expected to be the largest users in the contract. Examples of work: • Excavation and transport of matter with the accompanying work as a supplement to the municipality ́s own construction department. • Repair and maintenance work for the municipality ́s water and sewage activities (W&S). • Work on pipeline breaks etc., also for acute needs. Casting work that is naturally included in excavation works that have already been awarded. (e.g. wall edge or repairs of damaged masonry etc.) •Other ongoing work of an associated character, such as blasting, filling work, etc. •Various work for departments in Ålesund municipality. For example Ålesund kommunale eidendom KF, Ålesund fire brigade KF, Ålesundregionens havnevesen, etc. • The list is not exhaustive Comments on the contract: •In particular on assignments connected to Attvin AS, Attvin Produksjon AS and Attvin Næring AS: The contracting authority can use this contract for work in Attvin, but separate special contracts can also be established for assignments. • Specifically for assignments connected to announced competitions: The contract does not include sub-delivery assignments in contracts/works that published in separate tender contests. • Mass transport, blasting services and other services for the municipality ́s own installations: The contracting authority is free to use this contract if needed for the service on its own installations.
Markedskontekst
Basert på 1000 historiske tildelinger innen samme bransje.
Mest aktive vinnere
- Veidekke Industri AS 29 kontrakter
- NCC Industry 12 kontrakter
- GK Norge AS 12 kontrakter
- Mesta as 11 kontrakter
- Sverresborg Malerservice as 11 kontrakter
Se alle vinnere innen Anleggsmaskiner til løfting, håndtering, lasting eller lossing →
Krav og betingelser
Strukturerte felter fra konkurransegrunnlaget (eForms-XML).
Tildelingskriterier
- ( %)
- ( %)
Bransjekoder (CPV)
42418000 - Anleggsmaskiner til løfting, håndtering, lasting eller lossing 43310000 - Maskiner til bygge- og anleggsvirksomhet 45000000 - Bygge- og anleggsvirksomhet 45100000 - Forberedende anleggsarbeid 45112000 - Utgravning og fjerning av jord 45112100 - Grøftegraving 45112730 - Anleggsgartnerarbeid for veier og motorveierTildelinger
| Vinner | Verdi | Dato |
|---|---|---|
| Blindheim maskin & transport AS 977518873 ↗ | 22 500 000 kr | 24.12.2024 |
| JM Anleggservice AS 926880012 ↗ | 22 500 000 kr | 24.12.2024 |
| Svinø Entreprenør AS 952320017 ↗ | 22 500 000 kr | 24.12.2024 |
| Aakre Anlegg AS 897971402 ↗ | 22 500 000 kr | 24.12.2024 |
| Lillerovde Maskin AS 992105259 ↗ | 22 500 000 kr | 24.12.2024 |
| Lindset Entreprenør as 998477883 ↗ | 22 500 000 kr | 24.12.2024 |
| ACO Anlegg as 996342778 ↗ | 22 500 000 kr | 24.12.2024 |
| Bjørdal Maskin Anlegg AS 929178874 ↗ | 22 500 000 kr | 24.12.2024 |
Om denne anskaffelsen
Denne kunngjøringen ble publisert på TED (EU) 24. desember 2024 av Ålesund kommune. Estimert verdi er 180 000 000 kr, eks. mva.
Tilbydere bør lese hele konkurransegrunnlaget nøye og merke seg kvalifikasjonskrav, tildelingskriterier og frister. Spørsmål til konkurransen rettes til oppdragsgiver.
Andre anbud fra Ålesund kommune
- Norway – Petroleum products, fuel, electricity and other sources of energy – Procurement of fuel in bulk and lubricants, 2026 (17.08.2026)
- Anskaffelse - Drivstoff i bulk og smøreprodukter, 2026 (17.08.2026)
- Norway – Office and computing machinery, equipment and supplies except furniture and software packages – Procurement - Workstations, 2026 (2) (13.08.2026)
- Norway – Computer equipment and supplies – Procurement - Purchase and leasing of iOS tablet, 2026 (13.08.2026)
- Anskaffelse - Arbeidsstasjoner, 2026 (2) (12.08.2026)
Lignende anbud
Flere anbud i samme bransje
- R01862 - Kontroll av brannalarmanlegg, nødlysanlegg og røykluker distrikt Sørvest, områdene Jåttå, Rogaland og Agder 2. gangs utlysning · Forsvarsbygg · tildelt (03.09.2026)
- Markedsdialog for utskiftning av heis - Martina Hansens Hospital · SYKEHUSINNKJØP HF (03.09.2026)
- Water treatment unit · UiT Norges arktiske universitet (03.09.2026)
- 2026/3342 Rammeavtale for brann- og skadesanering på Østlandet · STATSBYGG · tildelt (03.09.2026)
- Invitasjon til befaring og 1 til 1-møter, 330169 Totalentreprise fjellsikring og tetting av høydebasseng · Trondheim kommune (03.09.2026)
- 2026/1168 Rammeavtale for kontroll, service og vedlikehold av brannalarm-, nødlys og talevarslingsanlegg fra systemleverandør Autronica ved eiendommer i Oslo og omegn · STATSBYGG · avsluttet (03.09.2026)
- Boligstiftelsen - demontering av heiser og etablering av nye løfteplattformer · Trondheim kommune (03.09.2026)
- Boligstiftelsen - utskifting og modernisering av heiser · Trondheim kommune (03.09.2026)
- Paviljong Øvre Torv - Wergelandsparken · KRISTIANSAND KOMMUNE (03.09.2026)
- 2025/5338 Rammeavtale for ventilasjon- og kjølearbeider i Vest- Finnmark · STATSBYGG (03.09.2026)