Norway – Hardware consultancy services – Procurement of a system architect for data conversion 202631999
☆ BokmerkSignalene peker i din favør. Sjekk kravene og vurder et tilbud.
- ⏰29 dager til frist – god tid til å forberede tilbud
- 🎯36 ulike leverandører deler 46 sammenlignbare kontrakter – åpent marked uten dominerende aktør
Logg inn for å se hvor godt anbudet matcher din bedrift.
Basert på historiske tildelinger for tilsvarende anbud. Veiledende – ikke en garanti for utfall.
📝 Generer AI-tilbudsutkast
1-siders draft tilpasset bedriftsprofilen din. Spar timer på første utkast. 49 kr per utkast. Pro-abonnenter får 5/mnd inkludert.
📊 Få full anbudsanalyse (PDF)
4-siders rapport med kjøperens historikk, sannsynlige konkurrenter, pris-benchmark og risiko-signaler. 199 kr per anbud. Pro-abonnenter får 10/mnd inkludert.
Sammendrag fra kunngjøring og vedlegg (AI-generert)
Hva skal kjøpes inn?
Det skal anskaffes konsulenttjenester for å fylle kompetanse- og kapasitetsgapet i FMA's konverteringsteam. Arbeidet vil omfatte funksjonell analyse og tilrettelegging av data for innføring i SAP, samt støtte til FMA MIA TAD i oppgaver knyttet til fornyelse og strømlinjeforming av ERP-systemer.
Sentrale krav til leverandør
- Relevant erfaring med funksjonell analyse og ERP-systemer.
- Kompetanse innen datahåndtering og konvertering.
- Evne til samarbeid med ulike avdelinger og prosjekter.
- Ingen spesifikke sertifikater eller omsetningskrav nevnt.
Praktiske forhold
- Kontraktslengde er ikke oppgitt.
- Leveringssted er ikke spesifisert, men det kan involvere samarbeid med FMA og den norske hæren.
- Antall leveranser per år er ikke oppgitt.
Tildelingskriterier
Ikke spesifisert i utdraget.
Generert fra kunngjøring og 0 vedlegg. Les originaldokumentene for autoritative krav.
Få et ferdig 1-siders tilbudsutkast generert fra kunngjøringen og bedriftsprofilen din. 49 kr. Pro-abonnenter får 5/mnd inkludert.
Beskrivelse
The aim of this notice is to procure consultancy services to fill the existing capacity and competence gap in FMA's conversion team. The work will involve functional analysis and facilitation of data for entering into SAP. The Consultant shall support FMA MIA TAD for assignments related to renewal and streamlining of ERP systems. The role could involve cooperation with any other departments and/or projects within the FMA and/or the Norwegian Armed Forces.
Markedskontekst
Basert på 46 historiske tildelinger innen samme bransje og fylke.
Mest aktive vinnere
- Accenture AS 4 kontrakter
- Mnemonic AS 3 kontrakter
- Atea AS 2 kontrakter
- Sopra Steria AS (hovedenhet) 2 kontrakter
- Bragd Consulting Network AS 2 kontrakter
Bransjekoder (CPV)
72100000 - Rådgivning vedrørende maskinvare 72200000 - Programmering av software og rådgivning 72211000 - Programmering i forbindelse med systemer og brukerprogrammer 72212000 - Programmering i forbindelse med applikasjonsprogrammer 72220000 - Systemtjenester og tekniske konsulenttjenester 72230000 - Utvikling av kundespesifisert programvare 72240000 - Systemanalyse og programmering 72250000 - System- og støttetjenester 72260000 - Programvarerelaterte tjenester 72300000 - Datatjenester 72500000 - Datamaskinrelaterte tjenester 72600000 - Support- og konsulentvirksomhet i forbindelse med edbGeografi
OsloStedet er hentet direkte fra kunngjøringen og kan være oppdragsgivers administrative region, ikke nødvendigvis der ytelsen faktisk leveres.
Om denne anskaffelsen
Denne kunngjøringen ble publisert på TED (EU) 4. september 2026 av FORSVARSMATERIELL.
Tilbydere bør lese hele konkurransegrunnlaget nøye og merke seg kvalifikasjonskrav, tildelingskriterier og frister. Spørsmål til konkurransen rettes til oppdragsgiver.
Andre anbud fra FORSVARSMATERIELL
- Norway – Hardware consultancy services – Procurement of product and user support resource SAP deployed 2026027619 (04.09.2026)
- Norway – Hardware consultancy services – Procurement of product and user support resources 3SV 2026029851 (04.09.2026)
- Anskaffelse av produkt- og brukerstøtteressurs SAP deployert 2026027619 (04.09.2026)
- Anskaffelse av løsningsarkitekt datakonvertering 202631999 (04.09.2026)
- Anskaffelse av produkt- og brukerstøtteressurs 3SV 2026029851 (04.09.2026)
Lignende anbud
Flere anbud i samme bransje
- Norway – Hardware consultancy services – Procurement of product and user support resource SAP deployed 2026027619 · FORSVARSMATERIELL (04.09.2026)
- Norway – Hardware consultancy services – Procurement of product and user support resources 3SV 2026029851 · FORSVARSMATERIELL (04.09.2026)
- Anskaffelse av produkt- og brukerstøtteressurs SAP deployert 2026027619 · FORSVARSMATERIELL (04.09.2026)
- Anskaffelse av produkt- og brukerstøtteressurs 3SV 2026029851 · FORSVARSMATERIELL (04.09.2026)
- Anskaffelse av løsningsarkitekt datakonvertering 202631999 · FORSVARSMATERIELL (04.09.2026)
- Norway – IT services: consulting, software development, Internet and support – PROCUREMENT OF STANDARDISED IT SERVICES · Arkitekt- og designhøyskolen (01.09.2026)
- KJØP AV STANDARDISERTE IT-TJENESTER · Arkitekt- og designhøyskolen (01.09.2026)
- Norway – Hardware consultancy services – Procurement of a SAP Defence and Security Solution Expert · FORSVARSMATERIELL (28.08.2026)
- Anskaffelse av Løsningsekspert SAP Defence and Security · FORSVARSMATERIELL (28.08.2026)
- Norway – Hardware consultancy services – Procurement of Test and teamlead within S/4HANA · FORSVARSMATERIELL (27.08.2026)